Sarıgül’den iktidara zehir zemberek kelamlar

 Sarıgül’den iktidara zehir zemberek kelamlar

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Lideri Mustafa Sarıgül, partisinin Pendik İlçe Kongresi akabinde basın açıklamasında bulundu.

“ARTIK BU İKTİDAR, ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞTIR”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Parti ismindeki “değişim” sözüne vurgu yapan Sarıgül, “Evet, bizden evvel bir değişim oldu. İktidar partisi, çok şeyi değiştirdi! Sermaye el değiştirdi, müteahhitler arsa değiştirdi, yargıçlar ve savcılar ve birçok devlet memuru yer değiştirdi. Bu süreçte, değişmeyen tek şey; israf, adam kayırma ve maalesef torpil oldu. Artık bu iktidar, ömrünü tamamlamıştır. Değişim olacak, iktidar değişecek! TDP gelecek, değişim ülkemizde kendini gösterecek” formunda konuştu.

“HÜKÜMETİN LİSANINDAN PARA DÜŞMÜYOR”

“İktidar, her şeyin üzerini örtmeyi çok uygun başardı” diyen Sarıgül, “Hükümetin lisanından para düşmüyor fakat yurttaşlarımız, parayı bir türlü göremiyor! TDP iktidarında; örtülü hiçbir şey olmayacağı üzere örtülü ödenek de kullanılmayacak zira yurttaşlarımız, parasının nereye harcandığını bilecek ve görecek. Har vurup, harman savurma devri bitecek” açıklamasında bulundu.

“İKTİDARIN ELİNDE GEREĞİNCE ‘KANAL’ VAR”

Kanal İstanbul’u gerçek bulmadıklarının söz eden Sarıgül, “İktidarın buyruğunda gereğince ‘kanal’ var bir kanala daha gerek yok! Kanal İstanbul’un, milletimize, kamuya, tabiata ve etrafa hiçbir faydası yoktur. Köprü gereksinimdir, yol gereksinimdir lakin bu kanal muhtaçlık değildir. Kime sordunuz, kim karar verdi, kim istiyoruz dedi, kim yapılsın dedi, milletin iradesi nerede kaldı” diye sordu.

“İSTANBUL, DÜNYA KAMUOYUNDA KIYMET KAYBEDER”

Kanal İstanbul konusunda bir dayatma yapıldığı ve bunun gerçek olmadığını söyleyen Sarıgül, “Kanal İstanbul, bölgenin canlısını, tarımını ve ekolojisini yiyip bitirecek maalesef suyumuzu da kurutacaktır. Zıt akıntı olacak, İstanbul Boğazı riske girecek, nüfus yoğunluğu artacaktır ve İstanbul, dünya kamuoyunda paha kaybedecek. Kanal İstanbul, bilim ve teknolojiye karşı durmaktır, Kanal İstanbul, milletin iradesine ve geleceğine karşı durmaktır. Tarihte İstanbul; Osmanlı’nın kalesi, bugün de cumhuriyetimizin, yanan meşalesidir bu kaleyi koruyalım, meşaleyi söndürmeyelim” tabirlerine yer verdi.

Yorum Yap