SARIYER’DE DOMUZLAR MAHALLE ORTASINA İNDİ

 SARIYER’DE DOMUZLAR MAHALLE ORTASINA İNDİ

Sarıyer’de ormanlık alanda yiyecek bulamayan domuzlar her akşam mahalle ortasına inerek vatandaşların verdiklerini  yiyor. Birinci vakitler domuzları görenler tedirginlik yaşasalar da vakitle bu durum değişti. Hatta o denli ki, her akşam domuzların indiği alanda bulunan bariyerlerin etrafı adeta tribüne dönüyor. Ekmek getirip atanlar, et yahut tavuk getirenler çocukları ile birlikte domuzları izlemeye gelenler dikkat çekiyor. Kimileri da domuzlar toplumsal medyada canlı yayın yapıyor.

“HER ŞEY 4-5 YIL EVVEL KÖPEKLERE YİYECEK ATARKEN BAŞLADI”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Domuzların birinci sefer 4-5 yıl evvel köpeklere attığı yiyeceklere geldiğini söyleyen Özkan Mavzer, “Zamanla ortamızda bir bağ kuruldu” dedi. Çayırbaşı Mahallesi’nde kasap olan Mavzer, “Ben hayvan severim, sokak hayvanlarına bakıyordum, kediler, köpekler. Dört, beş sene evvel bu ormanın içinde 4-5 köpek vardı. Köpeklere kemik atarken bir tane domuzun geldiğini fark ettim. Sonra bir, iki, beş derken sayıları sekseni yüzü buldu. Alışılmış onlarla bir dostluk kurduk. Her akşam gelirler saat 7-8’e kadar buradalar.

Ben kemik atıyordum, alışılmış beşerler gördükçe burası kapalı gişe oynamaya başladı. Herkes ekmek vermeye başladı. Böylece domuzlarla bir dostluk bağımız kuruldu. Her canlı kesinlikle yaşamalı diyorum. Ondan ötürü, domuz olsun, kedi olsun, köpek olsun ya da öteki bir canlı olsun elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım” diye konuştu.

“BİZ DE ÇOCUKLARIMIZI BURAYA GETİREREK HAYVAN SEVGİSİ AŞILAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Yaban domuzlarının imajlarını çekip toplumsal medyada paylaştıkça ilgi artmaya devam ediyor. O denli ki bir çok vatandaş çocukları ile birlikte bu alana gelerek domuzları izliyorlar. Domuzlara ekmek atan Başkan Akyüz, “Her akşam geliyorum, bu zavallıların yavruları var, bazen 15-20 tane onlara da yiyecek atıyorum. Yardım edenler de çok” halinde konuştu.

Recep Korkmaz ise, “Eski taş ocağının olduğu yerden geliyorlar, köprü var onun altından geçiyorlar. Gündüz orada duruyorlar, akşam oldu mu buraya damlıyorlar çabucak. Zira o formda alışmışlar” biçiminde konuştu.

Çabucak çabucak her akşam çocuklarıyla geldiğini söyleyen Ferhan Şitil de, “Bunlar acıktıkça buraya geliyorlar, beşerler ekmek atıyor. Çok hoş bir imaj vermeye başladılar. İnsanlara yakınlar artık. Biz de çocuklarımızı getirip gösteriyoruz. Onlar da kaygılarını yeniyorlar” diye konuştu. (DHA)

Yorum Yap