Şehit orman emekçisinin arkadaşlarının tabirleri ortaya çıktı

 Şehit orman emekçisinin arkadaşlarının tabirleri ortaya çıktı

Marmaris’te dün saat 10.30 sıralarında ormanlık alanda yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine birinci olarak Orman Bölge Müdürlüğünde çalışan 5 kişilik yangın söndürme takımı gönderildi. Çalışanlar, hortum çekerek alevlere müdahale etti. Bu sırada rüzgar bir anda aksiye döndü.

Alevlerin ortasında kalan personeller, yangına müdahale ederken önlerinde olan Görkem Hasdemir’i kaybetti. Mesai arkadaşları Şükrü Bedelce ve Turgut Kolkesen, arkadaşlarını bulmak için alevlerin ortasına daldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yaklaşık yarım sonra Bedelce ve Kolkesen, arkadaşlarınn cansız vücudunu buldu. Yangının devam etmesi nedeniyle Görkem Hasdemir’in cenazesi AKUT takımlarıyla birlikte çıkartıldı. Arkadaşları için alevlerin ortasına giren Bedelce ile Kolkesen de hafif biçimde yaralandı.

Bedelce ve Kolkesen’in polis kayıtlarına geçen birinci sözlerinde şunları “Yangın ihbarının akabinde 5 kişi olarak yangın yerine gittik. Rüzgar aykırı esmeye başladı. Bir anda alevler etrafımızı sardı. Dumanla beraber göz gözü görmüyordu. Bu sırada yanımızdan kaybolan Görkemi aramaya başladık. Yaklaşık yarım saatlik arama sonrasında arkadaşımızı bulduk” dediği öğrenildi. DHA

Yorum Yap