Sergen Yalçın canlı yayında transferi açıkladı! Oğuzhan, Ghezzal ve Milli Takım sözleri…

 Sergen Yalçın canlı yayında transferi açıkladı! Oğuzhan, Ghezzal ve Milli Takım sözleri…

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın Trt Spor’da  “% 100 Futbol” programında açıklamalarda bulunuyor.

CANLI AKTARIYORUZ

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

 Şampiyonlar Ligi kurasıyla ilgili Yalçın, “Ben hiç eyvah demem. Kurada da eyvah demedim, hiç eyvah demem. Maç oynayacağız sonuçta. Oynanmamış maç sonuçta.” ifadelerini kullandı.

“Küçüklüğümde futbolcu olmayı hiç düşünmüyordum. Arkadaş ortamında eğlencesine oynuyorduk. 16-17’sinden sonra olacağız galiba dedim. Aklımda yoktu öncesinde futbolcu olmak. Hiç düşünmedim.”

“Her şey tesadüf. Planlı programlı hiçbir şey yok. İlkokul 4-5’e gidiyordum. Babam Beşiktaş’ın seçmeleri var dedi. Haydi gidelim dedim babama. Git gel git gel, anlamadım nasıl olduğunu, futbolcu oldum.”

‘Oğuzhan’a neden oynamadığını anlattım’
“Çalıştığım kulüplerde oyuncularla hiçbir problemim olmadı. Oyuncu problemi çözmek istiyorsa gelir benimle çözer. İletişime açık bir insanım. Beşiktaş’ta Oğuzhan Özyakup geldi, “hocam ben neden oynamıyorum” dedi ben de neden oynamadığını anlattım. Oynatıyorum, çok iyi oynuyor ama sonra 10 gün yok, sakat. Şimdi oynatıyorsun, çok iyi ama 1 hafta yok, sakat. Bir takımda oynayabilecek 22 oyuncu varsa, çok da tolerans geçemezsin.”

“Oyuncuya dayalı bir düzen asla kurulmamalı”
“Oyuncuya dayalı bir düzen asla kurulmamalı, asla. Takımı bitirir. Camiayı bitirir. Ben bunu gördüm. Hiçbir türlü oyuncuya bağlı düzen olamaz. Maç başladığı zaman oyuncu ne ağırlığı, ne formayı, ne bantı anlar. Maç başladığı anda oyuncu maçı oynar. Prim olmuş, ailenden biri vefat etmiş. Oyuncu bunları düşünmez, sadece oyunu düşünür. Ancak biz oynarken düşünüyorduk. Maçı erken bitiriyorduk, 50-60’ta”

“O stadı öyle kalabalık görünce şoka girdim”
“Stadyumdaki imza törenine ‘Ne gerek var, az kişi olacak rezil olacağız’ dedim. Zaman da yok, planlama falan yok. Tesadüf her şey. O stadı öyle kalabalık görünce şoka girdim, ‘Biz yandık’ dedim.”

“Perişan olduk. Forvetlerimiz sakatlandı”
“Hesapta olmayan Paok maçı önümüze çıktı. Bana hazırlık maçı yapmadan çıktı dediler. 10 gün var. Ben bilmiyorum hazırlık maçı yapmasını, sen mi biliyorsun? “Köy takımıyla oynuyorsunuz” dediler. Hangi köy takımı? “Nisan ayına tam kadro girersek biz bu işi götürürüz” dedik, 7 futbolcumuz gitti. Perişan olduk. Forvetlerimiz sakatlandı, hücum oyuncusu kalmadı. Aboubakar ve Cenk sakatlanınca ön taraftaki oyuncuların hepsinin yerini değiştirdim çünkü hamle yapacak oyuncu yok.”

“İspanya’ya gitmek isterim”
“Avrupa’da çalışma planlarım var, İspanya’ya gitmek isterim. Gelen teklifler oldu ama Beşiktaş’tan ayrılacaksam hatırı sayılır bir takıma giderim. Türk Milli Takımı’nda çalışmayı herkes ister.”

“Bence çok zor bir gruba düştük”
‘Helva gibi kura’ diyorlar. Evet, A veya B grubuna bakarsak helva gibi kura. Bence çok zor bir gruba düştük.

“Rachid Ghezzal tesadüf bir transferdir”
Rachid Ghezzal tesadüf bir transferdir. Bir menajer arkadaşım transferin kapanmasına 2 gün kala videosunu gösterdi. Topu nasıl alıp, verdiğini gördüm ve ‘bu oyuncuyu istiyorum’ dedi. Normalde videodan asla oyuncu izleyip, transfer yapmıyoruz.

“Geç geldim büyük takıma. Normalde 4 sene önce gelmem lazımdı. Geç kaldım biraz. 8 sene falan Anadolu’da çalıştım. Bu tecrübe kazanmamda önemli rol oynadı Anadolu. İlk 2-3 sene, antrenörlük falan yapmamışım yani. O kadar fark var.”

“Montero’yu bonservisiyle almayı düşünüyoruz”
Montero’yu bonservisiyle almayı düşünüyoruz. Rıdvan konusu çok canımı sıktı. Biz “Rıdvan’ı kiralıyoruz” mu dedik. Umut Meraş’ı aldık “orada Rıdvan var” diyorlar bize. Ersin ve Rıdvan için minimum 10 milyon euro ile gelsinler. Rıdvan sakatlandıktan sonra fizik olarak geriye gitti. O yüzden N’Sakala ile geçen sezon devam ettik. Rıdvan’ı kiralamayacağız. Bu haberlerin nereden çıktığını ben anlamadım. Ersin ve Rıdvan, Beşiktaş’ın geleceği.

Yabancı kuralı
Yabancı kuralı kararını kim aldı önce onu açıklasınlar, ben kararı alanı merak ediyorum.” Yabancı oyuncuyu kısıtlarsak Türk futbolcu yetişir anlayışı kesinlikle yanlış. Oynayacak oyuncunun önüne geçebilir misin? Kerem Aktürkoğlu’nu görüyoruz, Fenerbahçe’nin oynattığı genç oyuncuları görüyoruz.

Yorum Yap