SİNEMA SAHNELERİNİ ARATMAYAN KOVALAMACA…

 SİNEMA SAHNELERİNİ ARATMAYAN KOVALAMACA…

Saat 04.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesi Barış Mahallesi’nde hengameye karışan 2 kişi, olay yerine sevk edilen polisleri fark edince arabaya binerek kaçtı.

Takımların durumu telsiz anonsuyla bildirmesi üzerine arabanın güzergahında tedbir alındı. Arabaya, Bülent Angın Bulvarı’nda ilerlediği sırada rastlayan devriye grubu, şoföre ‘dur’ ihtarında bulundu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Polisin ihtarına aldırış etmeyen şoförü, kaçmaya başladı. Bülent Angın Bulvarı’ndan Çukurova İlçesi Turgut Özal Bulvarı’na geçen şoför, kaçışını Türkmenbaşı Bulvarı istikametinde sürdürdü.

Tekrar Seyhan ilçesine geçen şoför, Kıyıboyu Caddesi’ne çıkarak, kaçmaya devam etti. Kıyıboyu Caddesi’nden İbo Osman Caddesi’ne dönen, buradan orta sokaklara girerek tekrar İbo Osman Caddesi’ne çıkan şoför, karşıt istikamette trafiği tehlikeye atarak bir müddet daha kaçışını sürdürdü.

Polis gruplarını peşine takan şoför, akabinde Abdi İpekçi Caddesi’ne oradan da tekrar Kıyıboyu Caddesi’ne döndü.

25 KİLOMETRE KAÇTI, KAPANDAN GEÇİNCE ARABASI TERK ETTİ

İkazlara aldırmadan çok hızlı bir halde kaçmaya devam eden şoför, polisin yola bıraktığı kapandan geçince durmak zorunda kaldı. 25 kilometre süren kovalamacanın akabinde arabası terk eden 2 kişi, yaya olarak kaçmayı sürdürdü.

Polislerin havaya ateş açmasına karşın koşmaya devam eden şüphelilerden biri, müstakil bir konutun bahçesinde saklanmaya çalışırken yakalandı. İsmi öğrenilemeyen ve arbede nedeniyle üzeri kanlı olan kuşkulu, gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Kaçan başka şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdüren polis, arabada yaptığı aramada ise rastgele bir hata ögesine rastlamadı. (DHA)

Yorum Yap