Son dakika – Erdem Can: Hedefim Avrupa’ya başantrenör olarak dönmek

 Son dakika – Erdem Can: Hedefim Avrupa’ya başantrenör olarak dönmek

Fenerbahçe Beko ile yollarını ayıran ve Utah Jazz ile anlaşan Erdem Can, NBA’de görev yapacak ilk Türk yardımcı antrenör olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyor.
NBA takımlarından daha önce de teklif aldığını ancak Fenerbahçe’nin hedefleri nedeniyle kabul etmediğini belirten Can, “Bu sene Yaz Ligi’nde Utah Jazz’da asistan koçluk yaptım. Beni kulübe davet ettiler ve benimle ilgili kafalarındaki projeyi anlattılar. Proje bana heyecan verici geldi. Daha fazla gelişmek için hayatta yeni hedeflere gidebilmeyi bilmek lazım” dedi. Hayatında her zaman en üst noktayı hedeflediğini belirten Erdem Can konuşmasına şöyle devam etti: “Hedefim, olabilecek en iyi koç olarak gösterilmek. Daha güçlü bir şekilde Avrupa’ya başantrenör olarak dönmek. Planlı ve motive bir şekilde ilerlemeye çalışıyorum. Utah Jazz şampiyonluk hedefi olan bir takım. Benim de düşüncem o ekibin içinde olup şampiyonluk yüzüğünü takabilmek. Bunu da bir ilk olarak ülkeme getirebilmek.”
Erdem Can, Obradovic ve Kokoskov’la yolların ayrılmasının ardından Fenerbahçe’den başantrenörlük görevi için teklif alıp almadığı sorusuna ise “Obradovic ile çalışmak önemli ve özel bir şey. Sizi antrenör, hayata bakış ve insan olarak geliştiren ve dönüştüren bir süreç. O ayrıldıktan sonra Kokoskov değil de başka bir başantrenör olsaydı, asistan koç olarak kalma şansım zordu. Kokoskov’u daha önceden tanıyordum, basketbol bilgisi beni etkilemişti. Sürecin sonunda bir aday olduğum dışarıdan söylendi ama bu sürecin nasıl işlediğini biliyorsunuz. Bu konularda da karar verici ben değilim” cevabını verdi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yorum Yap