Son dakika haberi: TOSSFED Başkanı Birol Aydın: 3 kota almanın gururunu yaşıyoruz

 Son dakika haberi: TOSSFED Başkanı Birol Aydın: 3 kota almanın gururunu yaşıyoruz

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda mücadele edecek özel sporcular, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Düzenlenen basın toplantısına, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TOSSFED) Başkanı Birol Aydın, milli sporcular Esra Bayrak, Fatma Damla Altın ve Mihriban Korkmaz ile antrenörler Aytunç Göz ve Sevda Kalkan katıldı.

Birol Aydın, yaptığı açıklamada, Tokyo 2020’ye büyük umutlarla gideceklerini belirterek, “Paralimpik Oyunları’na ilk kez 3 kota alarak tarihi bir başarı kazandık. Şırnak’ta, Mersin’de ve İstanbul’da bizi izleyen bir özel sporcuya, ‘Spor her engeli aşar.’ mesajını veriyoruz. Daha önce Paralimpik Oyunları’na hiç kota alamamıştık, sadece özel davetiyeyle gitmiştik. Tokyo’da tarih yazarak ve madalya alarak ülkemize döneceğiz” ifadelerini kullandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Gülle atma branşında yarışacak Mihriban Korkmaz, Tokyo 2020’de madalya kazanmayı ümit ettiklerini aktardı. Uzun bir çalışma döneminin sonunda Paralimpik Oyunları’na katılma hakkı elde etmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Korkmaz, “Esra, Fatma ve ben emek verdik. Pandemi nedeniyle biraz zorlandık. Ancak hepsinin üstesinden geldik. Rio 2016’ya tek gittim, çok zordu. Şimdi 3 kız el ele gidiyoruz. Bu gurur verici güzel bir şey. İnşallah oradan madalyalarla döneriz” şeklinde görüş belirtti.

‘Orada Türk’ün gücünü göstereceğiz’

Antrenör Aytunç Göz, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na hazır olduklarını ve madalya kazanacaklarına inandığını ifade etti. Koronavirüs sürecine rağmen hazırlıklara ara vermeden devam ettiklerini vurgulayan Göz, “Paralimpik sporcular birer kazanan. Bu kazananların Tokyo 2020’de madalyalı kazananlar olmasını istiyoruz. Kadın sporcularla gidiyoruz. Orada Türk’ün gücünü göstereceğiz. Hazırız. Sinerji çok yüksek. Madalya için gidiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yap