Son dakika… Korkutan gelişme! Yangında termik santral tehdit altında

 Son dakika… Korkutan gelişme! Yangında termik santral tehdit altında

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Durum çok ciddi. Termik santralin dibine geldi alevler. Varsa imkan derhal gece görüşü olan uçak ya da helikopter yönlendirilsin.” ifadelerini kullandı.

‘SANTRAL SINIRLARINA ULAŞAN ALEV YOK’
Öte yandan, santralden bir yetkilinin açıklamasına göre bölgede tüm tedbirlerin alındığı ifade edildi. Yapılan açıklamada, “Santral sınırlarına ulaşan alev yok. Ekipler santralin önünde hazır bekletiliyor.” ifadeleri yer aldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

TERMİK SANTRALİN ÇEVRESİNE HENDEK KAZILDI
Milas yangınında alevler, Kemerköy Termik Santrali’nin 1 kilometre yakınına kadar yaklaştı. Yetkililer üst düzey tedbirler alındığını, santralin çevresinde hendekler kazıldığını belirtti. Ekipler ve santral görevlileri bölgeyi alevlerden korumak için mücadelesini sürdürüyor.

Öte yandan, termik santralin patlama riskinin söz konusu olmadığını ifade eden santral yetkilileri, “Bu konudaki endişeler yersiz. Santral ile ilgili çevreye zarar verecek bir durum söz konusu değil.” açıklamasını yaptı.

HİDROJEN TANKLARI BOŞALTILDI
DHA muhabiri Hande Nayman, CNN TÜRK canlı yayınında Ören mahallesindeki termik santralle ilgili yeni gelişmeleri aktardı. Alevlerin termik santralinin 1 km. yakınına kadar sıçradığını açıklayan Nayman, ekiplerin günün ilk ışıklarına kadar bölgeye müdahale ettiğini söyledi. Termik santral yetkililerin şu an için herhangi bir tehlike olmadığını ve bir patlama riskinin bulunmadığını söyledi. Gece boyu ekipler bu noktada hazır bekletildi. Hidrojen tanklarının da boşaltıldığı açıklandı.

Yorum Yap