Son dakika – Ünal Karaman: Oyun için kalitemizi geliştirmemiz gerekiyor

 Son dakika – Ünal Karaman: Oyun için kalitemizi geliştirmemiz gerekiyor

Süper Lig’de Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’a 1-0 mağlup  olan Göztepe’nin teknik direktörü Ünal Karaman, “Bizim biraz daha oyun için  kalitemizi geliştirmemiz gerekiyor.” dedi. 

Karaman, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, kaybetmenin üzücü  olduğunu ama maçın başından sonuna kadar futbolun doğrularını yapmaya çalışan ve  mücadele eden bir takım görüntüsü ortaya koyduklarını söyledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Üçüncü bölgeye taşıdıkları topları iyi değerlendiremediklerini  kaydeden Karaman, şöyle konuştu:

 “O bölgede çok etkisiz kaldık. Girdiğimiz pozisyonlar şayet daha erken  bir zamanda gol bulabilmiş olsaydık farklı bir sonuç olabilirdi ama kapanan ve  oyunu oldukça soğutmaya yönelik hamleler yapan rakibe karşı oyunu biraz daha  hızlandırmalıydık. Final pas tercihlerini daha etkili yapmalıydık. O konuda  yetersiz kaldık. Ligin başı ama 2 haftadır takımın ortaya koyduğu mücadele, oyun  oynama isteği ve gayreti var. Bizim biraz daha oyun için kalitemizi geliştirmemiz  gerekiyor. Onun üzerine çalışmalarımız olacak. Umarım bizi sevenlere,  destekleyenlere daha iyi sonuçlar armağan edebiliriz. Ben ve oyuncularım,  taraftarlarımız mutlu olmayı hak ediyor. Kabullenemiyorum bazen, sakin kalmaya  çalışıyorum. Dediğim gibi lig başı diyelim, lig başı kazası diyelim ama her  birimiz kendi payımıza yeterli eleştiriyi yapacağız.”

Karaman, geçen seneden sahip oldukları bir kadro iskeletinin olduğunu  belirterek, “Her yapılan transfer oynayacak diye bir kural yok ama zaman  içerisinde umuyor ve bekliyoruz ki biraz daha kalitelerini artırarak, kendilerini  geliştirerek forma ağırlığını, aidiyetini hissederek daha uzun süre forma süresi  bulacaklar.” dedi.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü İrfan Buz, “Çok önemli bir galibiyet aldık.” dedi.

Buz, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, ilk haftada aldıkları 5-1’lik mağlubiyetin ardından zor bir deplasmana çıktıklarını söyledi. Geçen hafta aldıkları skora reaksiyon göstermek zorunda oldukları bir maç oynadıklarını kaydeden Buz, şöyle konuştu: 

“Bu reaksiyonu gösterdik. Bu ligde 3 puan almak önemli. Futbolcularımı tebrik ediyorum. Kollektif anlamda, oyun disiplini anlamında istediklerimizi yerine getirdiler. Futbolda 3’lü, 4’lü, 5’li oynarsınız ama bunu takımın göstermesi, mücadele etmesi önemli. Göztepe bizden daha fazla topa sahipti. Onlar da çalıştılar, bir topları direkten döndü. Tetteh ile 2. golü bulabilirdik. Çok önemli bir galibiyet aldık.” 

Buz, Beşiktaş’tan kaleci Utku Yuvakuran ile ilgili transfer çalışmalarının hatırlatılması üzerine, transfer çalışmalarının devam ettiğini ancak henüz sonuçlanmayan transferler hakkında yorum yapmanın doğru olmadığını söyledi.

Yorum Yap