Son dakika… Yola çıktılar! Yangın bölgesinden sıcak görüntü

 Son dakika… Yola çıktılar! Yangın bölgesinden sıcak görüntü

Yangın bölgesinde çalışmalarına devam eden Bakanlar yeni gelişmeleri aktardı. Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada, “38 ilde bu tarihler arasında 163 yangın çıktı. 152 tanesi söndürüldü” açıklamasında bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Burada hiç kimse siyasi ve ideolojik bir ayrılık ortaya koymadan, kırmızı-beyaz Türkiye formasıyla, ay-yıldızla mücadelesini devam ettiriyor.” açıklamasında bulundu. Bakan Çavuşoğlu, “Antalya’da 6 bin 524 personel, 8 uçak, 2 İHA, 30 helikopter, 456 arazöz, 426 iş makinesi ve 172 itfaiye aracı ile toplam 1841 araç müdahale ediyor” ifadelerini kullandı. Bakan Kurum Antalya’daki yangınlara ilişkin, ’48 mahallemiz doğrudan etkilenmiş durumda, tamamen boşalttığımız mahalle sayımız 31 ve kısmen zarar gören mahallelerimiz de 17 oldu.’ dedi.

İşte yangınlarla ilgili son dakika gelişmeleri:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

MİLAS’TA TERMİK SANTRAL TEHLİKESİ

09.09: DHA muhabiri Hande Nayman, CNN TÜRK canlı yayınında Ören mahallesindeki termik santralle ilgili yeni gelişmeleri aktardı. Alevlerin termik santralinin 1 km. yakınına kadar sıçradığını açıklayan Nayman, ekiplerin günün ilk ışıklarına kadar bölgeye müdahale ettiğini söyledi. Termik santral yetkililerin şu an için herhangi bir tehlike olmadığını ve bir patlama riskinin bulunmadığını söyledi. Gece boyu ekipler bu noktada hazır bekletildi. Hidrojen tanklarının da boşaltıldığı açıklandı.

09.03: Milli Savunma Bakanlığı’nca Muğla’daki yangın söndürme çalışmalarında ihtiyaç halinde halkı denizden tahliye etmek için bir karakol botu ve çıkarma gemisi sevk edildiği duyuruldu. Bakanlığın Twitter’daki hesabından yapılan açıklamada, “Muğla’daki yangın söndürme faaliyetlerine destek olmak ve ihtiyaç halinde bölgedeki vatandaşlarımızı denizden tahliye etmek maksadıyla, Ören ve Milas bölgelerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza ait bir karakol botu ve bir çıkarma gemisi sevk edilmiştir” denildi.

01.27: Aydın’ın Karacasu ilçesinde dün akşam çıkan orman yangınına müdahale sürerken, evinde mahsur kalan bir kişi ekiplerin çalışmasıyla kurtarıldı.

00.57: Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Isparta Valiliğinin talebi üzerine yangına müdahale için Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı personelini görevlendirdiğini duyurdu.

00.24: Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Denizli’de çıkan yangına müdahale etmek için 11’inci Komando Tugay Komutanlığının iş makineleri ve personelinin görevlendirildiğini bildirdi.

Yorum Yap