Susurluk gibi!

 Susurluk gibi!

1996’da Susurluk’ta yaşanan kaza polis-mafya-siyaset üçgeninin somut kanıtlarla açığa çıkarmıştı. 90’lı yıllarda Abdullah Çatlı’nın özel timci İbrahim Şahin’in de ortalarında bulunduğu şahıslarla bir düğünde oynarken çekilen fotoğraflar da Susurluk skandalının sembol fotoğrafı olmuştu… Bugünlerde patlak veren SBK skandalının sembol fotoğrafı da tekrar bir düğün fotoğrafı…

TARTIŞMALI İSİMLER

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Avusturya’da kara para aklama teziyle tutuklanan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın eski ortaklarından Rahmet Öner’in 2 Kasım 2016’da Antalya’daki düğününde çekilen fotoğrafta son günlerin tartışmalı isimlerinin tamamı var… Tekrar polis, mafya, siyaset üçgenine ışık tutacak bu fotoğraftaki şahıslar pekala nasıl anılıyor…

SBK SKANDALININ SEMBOL FOTOĞRAFI DA DÜĞÜNDE ÇEKİLMİŞ

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu: AKP ile anılan Azerbaycan asıllı iş insanı 4 ay evvel FETÖ’ye yardım etme kabahatinden 5 yıl mahpus cezasına çarptırıldı. Mehmet Ağar’ın, Gurbanoğlu’nun Bodrum Yalıkavak’taki marinasına “çöktüğü” ileri sürüldü.

Levon Termerdzhyan: ABD’de Kingston Kardeşler ile birlikte kara para aklama davasında 130 yıl mahpusa çarptırıldı. Korkmaz’ın Ermenistan asıllı ortağına, para akışının sürdüğü günlerde Türk vatandaşlığı hakkı verildi.

Sezgin Baran Korkmaz: SBK Holding ve öteki şirketlerin mal varlığına Ekim 2020’de el konuldu. Veyis Ateş’in Korkmaz’dan 10 milyon Euro istediği argümanlarıyla gündeme geldi. ABD tarafından kara para aklama ile suçlanan Korkmaz Avusturya’da tutuklu.

Mehmet Ağar: Sedat Peker’in görüntülerinde ismi sıkça geçen eski bakan, Susurluk sürecinin kilit isimlerinden.

Rahmet Öner: Korkmaz’la birlikte iş yapanlardan. 2020 sonunda Korkmaz ve şirketlerine yönelik soruşturmada gözaltına alındıktan sonra paranın nasıl aklandığını anlattı.

O fotoğrafın kıssası

Derin devlet çetesinin birinci sefer ete kemiğe büründüğü Susurluk sürecinde bu fotoğraf çok konuşulmuştu. Hata örgütü önderi Abdullah Çatlı ve özel timci İbrahim Şahin’in yan yana dans ettiği o kare hala hafızalarda. Susurluk çetesinin dokümanı olan bu fotoğrafın öyküsünü Özel Harekatçı Ayhan Akça itiraflarında anlatmıştı… Ayhan Akça savcılık tabirinde, Çatlı’yı Mehmet Özbay ismi ile tanıdığını söylemişti. Fotoğrafı ise şöyle özetlemişti: “Ben ve Ziya Bandırmalıoğlu çocuklarımızı sünnet ettirmek istememizle İbrahim Şahin benim oğlumun kirveliğini, Mehmet Özbay (Çatlı) da Ziya Bandırmalıoğlu’nun kirveliğini yaptı. Bu mevzuda basına yanıysan fotoğraf da bu düğünde çekilen fotoğraftır. Abdullah Çatlı’nın İbrahim Şahin ile ne formda tanışık oldukları konusunda bilgi sahibi değilim.”

Yorum Yap