TEM’de 13 araç birbirine girdi, ortalık savaş alanına döndü

 TEM’de 13 araç birbirine girdi, ortalık savaş alanına döndü

Kaza, TEM Otoyolu Sakarya geçişi Sapanca ilçesi Kırkpınar Mahallesi mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, İstanbul istikametinde yağış sonrasında yaklaşık 300 metrelik uzaklıkta gerisi gerisine trafik kazaları meydana geldi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

YOL TRAFİĞE KAPANDI

Bir otobüs, 2 kamyon, 2 TIR ve 8 arabanın karıştığı zincirleme kazada otoyol adeta savaş alanına döndü. Kaza sonrasında otoyolun İstanbul istikameti süreksiz müddetle trafiğe kapandı. Olay yerine sevk edilen gruplarca kazada yaralanan Ş.A., E.A., K.T., B.G. ve N.M. isimli 41 YK 468 plakalı kamyon şoförü olmak üzere toplam 5 kişi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

UZUN ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTU

Kaza sonrası İstanbul istikametinde uzun araç kuyrukları oluştu. Yaklaşık 1 saat süren çalışmalar sonucunda trafik 2 şeritten verilmeye başlanıldı. Araçların yoldan kaldırılmasının akabinde trafik olağan seyrine döndü. Öte yandan, 41 YK 468 plakalı kamyonda bulunan ve yola savrulan keresteler de Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı takımlarca yoldan kaldırıldı.

Kazayı anlatan Gökhan Akçabozan, “Bu bölgede ikamet ediyorum. 16.48 sıralarında bir fren sesi geldi ve daha sonrasında ise kazalar peş peşe geldi. 3 tane yaralı olduğunun bilgisini aldık. 13 araç farklı yerlerde kazaya karıştı. Şuanda İstanbul istikametinde trafiğin olağana dönmesi için çalışmalar sürüyor” dedi. İHA

Yorum Yap