Trabzonsporlu Berat Özdemir: Şampiyonluğa açız

 Trabzonsporlu Berat Özdemir: Şampiyonluğa açız

Trabzonspor´un 22 yaşındaki genç orta saha oyuncusu Berat Özdemir, kulüp mecmuasına transfer süreci ve amaçlarına yönelik açıklamalarda bulundu. Annesinin Trabzonlu olduğunu ve kendisini her vakit yurtdışında izlemek istediğini kaydeden Berat Özdemir, “Benimde birinci günden beri amacım yurtdışı ancak buranın haberini aldığımda ve anneme birinci haber verdiğimde nitekim gözleri doldu, harikulade bir sevinç yaşadı. Hala her gün telefonla konuştuğumuzda benimle ne kadar gurur duyduğunu ve Trabzonspor´a ne kadar yakıştığımı söylüyor. Onu gururlandırabiliyorsam ne keyifli bana” dedi.

“ARKADAŞLARIMI RAHATLATMAK İÇİN ALANDA HER ŞEYİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Grup arkadaşlarını rahatlatmak için alanda her şeyi yaptığını kaydeden Berat, kendisine de Busquets´i örnek aldığını belirterek, şöyle devam etti: “Geçenlerde galibiyet fotoğrafımızın altına Vitor Hugo `watchdog´ diye yorum atmıştı. Yanlışım yoksa `bekçi köpeği´ şeklinde bir manası var onun. Ben oynadığım her kadronun bekçi köpeğiyimdir. Yani savunmayı rahatlatırım, atağa kadromu çıkartırım, grubu hazırlarım, dinlendiririm, yeri gelir öndekiler daha az koşsun diye ben artta daha çok performans sarf ederim. Yani kadro arkadaşlarımı rahatlatmak ismine saha içinde her şeyi yapmaya çalışıyorum. Bu mevkide Sergio Busquets´i örnek alıyorum. Hatta her maçlardan evvel görüntülerini izlemeye çalışıyorum. Geçenlerde `Maçı izlerseniz Busquets´i göremezsiniz ancak Busquets´i izlerseniz maçı görürsünüz´ diye bir yorum okumuştum. Hakikaten saha içinde varlığı ile yokluğu anlaşılmıyor lakin gruba fevkalade bir tesiri var.”

“SAHA İÇİNDE İTİCİ OLMAYA ÇALIŞIYORUM”

Hem diyalog hem de fiziki üstünlük olarak alanda tüm gayretleri kazanmaya çalıştığını söyleyen Berat, şöyle devam etti:
“Saha içinde rakiplere karşı ne kadar `itici´ Berat´a bürünmeye çalışsam da, şen şakrak, keyifli, yanımdaki insanı güldüren, keyifli eden yapıya sahibim. Lakin saha içinde ne de olsa biraz rakibinizi korkutmamız gerekiyor. Birebir diyaloglar olsun, fiziki üstünlük olsun ben her ikili çabayı kazanmaya çalışıyorum. Bunu mental olarak olsun yahut fizikî olarak olsun yapmaya çalışıyorum.”

“NEYİ TAHLİL EDERSEK ALANDA KARŞIMIZA ÇIKIYOR”

Hocalarının söylediklerinin alanda karşılarına çıkmasının kendilerini keyifli ettiğini söz eden Berat Özdemir, bu mevzuda şunları dedi:
“22 yaşındayım. Birçok hoca ile çalışma fırsatım oldu lakin birinci gün Abdullah hoca ile telefonda konuştuğum gün olsun, bana planlarımızdan bahsettiği akşam olsun, buraya geldiğimde de toplantıda neyi tahlil edersek, saha içinde gözümüz kapalı o karşımıza çıkıyor. Mesela Harika Lig´de oynadığımız Antalya maçından örnek vereyim; 6-3-1 oynuyorlar ve bize `bunu bunu yapın´ dedi. Ben televizyondan izledim maçı. Grup arkadaşlarım Abdullah Hoca´nın söylediklerini yaptı ve nitekim çok hoş bir oyun ve hoş bir skor ortaya çıktı. Daha da rahat bir galibiyet alabilirdi grup fakat sonuçta 3 puanı almasını bildi. Hocalarınızın size söyledikleri saha içinde karşınıza çıkınca, baş olarak çok rahatlıyorsunuz ve oynama isteği, hocanıza inanma, ekibinize bağlanma isteği geliyor. Bu türlü olunca da her şey mühlet geliyor aslında.”

“TRABZONSPOR´UN TEKLİFİNİ DUYUNCA HAVALARA UÇTUM”

Berat Özdemir, transfer süreciyle ilgili olarak ise şunları söyledi: “Sanırım dönem başında da bir hareketli periyot olmuş ancak benim o bahiste fazla bir bilgim yoktu. Devre ortası bana en önemli teklifin, en önemli yaklaşan grubun Trabzonspor olduğu söylendiğinde sahiden aklımda da en hoş proje buraydı benim için. Burası benimle ilgilenmese bile ben sahiden Trabzonspor´a gelip bu topluluk, bu çatı altında uğraş etmeyi çok istiyordum. Haberi de alınca konutta karantinadaydım. O vakit öğrendim bu türlü bir sürecin geliştiğini ve önemli olunduğunu. Havalara uçtum, herkesi arıyorum, meskenin küçük bir bahçesi vardı bağırıyorum, Trabzonspor maçlarını izliyorum. Çok hoş bir motivasyon kaynağı oldu benim için. Hatta o devir virüsü çok hafif atlattım. Hafif atlatmamın sebebini de Trabzonspor´a bağlıyorum.”

“TRABZON´U ŞAMPİYON GÖRMEK İSTİYORUM”

Hayallerinin Trabzonspor´u şampiyon görmek olduğunu söyleyen genç orta saha oyuncusu, bu hususta şu sözleri kullandı:
“Geçen sene şampiyonluğu kıl hissesi kaçırmış kadro vardı. Aslında bu dönem başı da biraz sendeledi fakat sahiden Abdullah Avcı´nın gelmesinden sonra kadro çok hoş bir ivme yakaladı. Dışarıdan görüldüğü üzere kent şampiyonluğa biraz aç. Biz futbolcular olarak da şampiyonluğa açız. Burada şu an tek gayemiz gelecek dönemin planlamasında. Trabzonspor topluluğunu, Trabzon kentini şampiyon görmek istiyorum.”

“TRABZONSPOR´A KATKILAR VERİP DAHA SONRA YURTDIŞINA TRANSFER OLMAYI HEDEFLİYORUM”

Geleceğe yönelik gayelerinden de bahseden Berat Özdemir, şunları kaydetti: “Şu an sahiden Avrupa´da esip gürleyen bir kuşağın kesimiyiz bizde. Benim birinci günden beri amacım kendimi, ülkemi ve oynadığım ekipleri yurtdışında en hoş biçimde temsil etmek. Hala bu gayem var. Umarım bir müddet sonrada gerçekleşir. Trabzonspor´a da nitekim çok hoş katkılar verip yurtdışına transfer olmayı gerçekte istiyorum. Ben buraya o amaçlarla geldim. Tabiki de bir A Ulusal grup gayem de var. O hoş arma hepimizin düşlerine giriyor. Umarım en yakın vakitte o da gerçekleşir.”

“BURAYA GELMEMDEKİ EN BÜYÜK FAKTÖRLERDEN BİRİ ABDULLAH AVCI”

Trabzonspor´a gelmesindeki en büyük faktörlerden birinin Abdullah Avcı olduğunu söz eden Berat, bu bahse ait şöyle konuştu:
“Bunu kendisine de söyledim. O da hakikaten çok teşekkür etti bana. Abdullah hoca olsun takımı olsun çok dolu, çok tesirli, çok dominant bir grup. Kendisi de çok dominant bir hoca. Açıkçası buraya gelene kadar bilimden bu kadar yararlanıldığını bilmiyordum. Maç oynuyoruz yorgunluk testi, her gün polarlar takılıyor, kilometreler ölçülüyor… Ne kadar yorgunsun, bugün ne içtin hepsi denetim altında. Yani bizim rahat hissetmemiz için hoca ve grubu nitekim son derece çalışıyorlar. Taktik ve tahlili bir kenara bırakıyorum zati o hususta kendilerini aşmışlar. Grupta aslında harikulade yetenekler var fakat bizim kadrodaki önceliğimiz gerideki savunma sistemini bozmamak. Aslında öndeki sihirli ayaklar bir biçimde gol atacak havasındayız. Hocamız geldiğinden beri, dominant defansif bir futbol oynayarak maçları kazanmaya çalışıyoruz.”

“TARAFTARSIZ EKSİK HİSSEDİYORUZ”

Taraftarların itici bir güç olduğunu ve onlarsız eksik hissettiklerini de söz eden Berat, “Geçen sene Gençlerbirliği maçında burada Trabzonspor taraftarı karşısında bir maç oynadım. O maçta bile alana çıkarken ayaklarım titremişti. Bu pandemi devri inşallah umarım en kısa müddette biter de yeni döneme yetişir taraftarlarımız. Onların karşısında galibiyet almaya onlarla birlikte galibiyeti kutlamayı dört gözle bekliyorum. Onlarsız hiç zevkli değil. Bacaklarımız gitmiyor maçta oynarken. Ne olursa olsun taraftarların bir bağrışı çok farklı, on ikinci adamın yanında olmayışı nitekim motivasyon düşüklüğü oluyor. Keşke bizimle olsalardı. Seyircisiz oynamaya da bu bir buçuk senede alıştık. Seyircili maçın tadını unuttum. Alana çıktığında taraftarlarımızın seslenişi, bağırması hakikaten bizim için itici güçtü. Onlarsız hakikaten eksik hissediyoruz” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Yorum Yap