Trump’tan 2022 sinyali: Birinci sefer mitinge katıldı

 Trump’tan 2022 sinyali: Birinci sefer mitinge katıldı

Ocak ayında misyonunu bıraktıktan sonra sessizliğe bürünen Donald Trump, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra birinci sefer bir mitinge katıldı.

Ohio’daki Wellington’ta takipçilerine ve seçmenlerine seslenen Trump, ” Sevgili Amerikalılar, hareketimiz bitmedi. Aslında kavgamız şimdi başladı” dedi. ABD basınının, “2022 seçimlerinin birinci mitingi” olarak isimlendirdiği aktiflikte Trump, 2024 yılındaki seçimler için aday olabileceğini söyledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

2020 seçimlerinde Joe Biden’ın hile ile zafer ilan ettiğini tekrar söyleyen Trump, “O, ABD’yi önceliklerinin en sonuna alıyor. Biz ABD’ye öncelik veriyoruz. Çok kolay. Çok ancak çok kolay. Biz seçimleri iki sefer kazandık” dedi. Trump iki defa kazandıklarını hem 2016 hem de 2020 seçimlerinde zafer elde ettiklerini argüman ederken, “Üçüncü kez seçimleri kazanma ihtimalimiz var. Bu çok olası” sözünü kullandı.

“ABD’yi kurtar” mitingine katılan Trump, “Ülkemize milyonlarca insan giriyor. Bunların kim olduğuna dair hiçbir fikrimiz yok. Joe Biden da bizim yaptığımızın tam aykırısını yapıyor” dedi.

2024 seçimleri öncesinde ABD’de 2022 yılında orta seçimler gerçekleşecek. 8 Kasım 2022’de yapılacak seçimlerde senatörler belirlenecek. Seçimi kazanan senatörler 6 yıl boyunca Kongre’de vazife alacak.

Yorum Yap