Turist eğlenmek de istiyor müzik yasağı olumsuz tesirler

 Turist eğlenmek de istiyor müzik yasağı olumsuz tesirler

Yasaklarla birlikte oluşacak iklim ve Türkiye’nin rekabet ettiği ülkelerdeki duruma dikkat çekilirken, amaçların yarı yarıya düşebileceğine işaret edildi. Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Lideri Serdar Karcılıoğlu, uçuşların açılması ile 1 milyon Rus turist beklediklerini açıklayarak, “Eğlence kesimine getirilen kısıtlama bizim gayelerimizi yarıya indirir. Turistin büyük bir kısmı deniz kum güneş dışında cümbüşe de geliyor. Türkiye bu süreci çok berbat yönetti, Rus turistleri İspanya İtalya ve Yunanistan üzere rakiplere kaptırdık” diye konuştu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Serdar Karcılıoğlu,

Türkiye’nin önde götürdüğü yarışı nisandan itibaren kaybetmeye başladığını anlatan Karcılıoğlu, “Portekiz, İspanya, Yunanistan’da bir kısıtlama yok. Şimdiki bir cümle lebalep dolu oralar biz de geri kalanlarıyla da avunmak zorundayız” diye konuştu.

RUSYA’DAN BİRİNCİ KAFİLE GELDİ
Rusya’dan birinci turist kafileleri Antalya’ya gelmeye başladı. Uçaklar ise tam kapasite ile uçuş yapıyor. Dün yaklaşık 40 uçağın Antalya’ya iniş yaptığı belirtiliyor.

UÇAKLAR TAM KAPASİTE

Öbür taraftan Rusya pazarından birinci turist kafileleri uçuş kısıtlamasının sona ermesiyle dün Türkiye’ye gelmeye başlarken, uçakların ise tam kapasite dolu olduğu belirtiliyor. Kesim temsilcileri 1 Temmuz’dan itibaren gelmesi beklenen Alman ziyaretçilerin akabinde Türkiye’nin en büyük pazarlarından İngiltere pazarının da temmuz ortasında açılmasını öngörüyor. Geçen yıl yüzde 50 düzeylerinde olan açık otellerin oranı ise yüzde 90’ın üzerine çıkmış durumda.

Yorum Yap