Türkiye günlerce onu konuşmuştu… Melek İpek YKS’ye girdi

 Türkiye günlerce onu konuşmuştu… Melek İpek YKS’ye girdi

Döşemealtı ilçesinde, 7 Ocak’ta kendisine azap edip, vefatla tehdit ettiği teziyle 12 yıllık eşi Ramazan İpek’i av tüfeğiyle vurarak, öldüren Melek İpek, mahkemece tutuklandı.

Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 3’üncü duruşmada, ‘meşru savunmada hududun aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, dehşet ve telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez’ kararı mucibince tahliyesine karar verilen İpek, 108 gün sonra hür bırakıldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Tahliye edildikten sonra ailesine ilişkin Kovanlık köyündeki çiftlik meskenine geçen İpek, günlerini burada geçirmeye başladı. Kızları Ceylin Deniz (10) ve İkra Işık ile birlikte ders çalışan İpek, üniversite imtihanına hazırlandı.

Gayesi matematik öğretmenliği olan İpek, bugün YKS’nin birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) milyonlarca aday üzere ter döktü.

‘BEN DE KIZIMI İMTİHANA GETİRECEĞİM’

Gece uyuyamadığını anlatan Melek İpek, imtihan öncesi heyecanını paylaştı. İpek, çok heyecanlı olduğunu ve herkese muvaffakiyetler dilediğini belirterek, “Sınava 3’üncü teşebbüs, inşallah kazanacağım. Kazanamazsam da seneye tekrar deneyeceğim zira çok fazla çalışmak için müddetim olmadı. İmtihana küçük kızım İkra ile geldim. Bana takviye olacak. İnşallah ilerleyen vakitte ben de kızımı imtihana getireceğim” dedi.

ANNESİNE MUVAFFAKİYETLER DİLEDİ

Annesinin imtihanının bitmesini dışarıda dayısıyla birlikte bekleyen İkra Işık İpek ise “Çok heyecanlıyım, anneme muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

Melek İpek’in kardeşi Göksel Çelik de “Küçük yeğenimle birlikte geldik. İmtihana gideceğiz, diye sabah erkenden ablam bizi kaldırdı. Onun heyecanıyla biz de kaygılıyız. İnşallah imtihanı hoş geçer ki hayatının geri kalanını daha hoş yerlerde geçirir. Daha güzelini yapar. İnşallah bundan sonraki hayatında çok daha keyifli olur” dedi.

‘AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’Nİ KAZANMAK İSTİYORUM’

İmtihan çıkışı ilk olarak kızı İkra Nur’a sarılan Melek İpek, “Bildiklerimi, elimden geleni yaptım. İyisi artık. Gayem matematik öğretmenliği, Antalya’da yaşadığım için de Akdeniz Üniversitesi’ni kazanmak istiyorum. Olmazsa seneye bir daha deneyeceğim” diye konuştu.

Bayanlara da seslenen İpek, “Kazanamadık, diye bir şey yok. Bu hayatta yapamayacağımız bir şey yok. Elimizden gelenin en güzelini yapmak için uğraşacağız. Okusunlar, ayakların üzerinde dursunlar” dedi. (DHA)

Yorum Yap