TÜRKİYE’DE VE DÜNYA’DA İLK KEZ YÜZ YOGASI TV PROGRAMI BAŞLADI “TUTKUYLA YÜZ YOGASI”

 TÜRKİYE’DE VE DÜNYA’DA İLK KEZ YÜZ YOGASI TV PROGRAMI BAŞLADI “TUTKUYLA YÜZ YOGASI”

Yüz yogası, zihin, beden ve ruhu dengede tutarak uygulanan disiplinler bütünüdür.

Aslında, batıda 10-15 yıldır bahsedilen yüz yogası, tarihçe olarak, eski Çin akapunktur tekniklerine dayanan bir tekniktir. Yüzdeki enerji noktalarını uyararak kasları harekete geçirmesi sonucunda lenf drenajı sağlar. Böylece kan dolaşımını hızlandırarak daha sağlıklı ve esnek bir cilt oluşumuna destek olur. Bunlara ek olarak sivilce , leke ve kırışıklıkların yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Nefes uygulamaları ve yoga gibi bilinçli şekilde uygulanan yüz yogası da, estetik yaptırmayı tercih etmeyen, bıçak altına yatmaktan ve yüzüne iğne (botoks dolgu) ya da askı gibi cerrahi işlemler yaptırmaktan korkan ya da buna maddi olanağı olmayan ev hanımlarının da tercihidir. Bu masaj ve çeşitli uygulamalar , hanımlar olarak hepimizin istediği o en az 5-10 yaş gençleşme isteğimizi de kendi ellerimizle bizlere kazandırıyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yerçekimi Faktörü

İnsanoğlunun hem dostu hem düşmanı olan yerçekimi kuşkusuz ki cildin en büyük düşmanı! Buna bir de hareketsizlik eklenince yüzde kemik erimesi , kas kaybı, kırışıklıklar, sarkmalar ve diğer cilt sorunları kaçınılmaz hale geliyor. Bunun önüne geçmek için içten dışa vitamin ve mineral gerekliyken cilt söz konusu olduğunda olmazsa olmazı kolajendir. Kolajen üretimi adına sağlıklı ve bilinçli beslenmenin yanında cilde zararlı olan unsurlardan uzaklaşmak (sigara, alkol, abur cubur, kızartma) önemlidir. Nasıl ki vücudumuzu egzersiz ile zinde tutuyorsak yüz yogası ve yüz masaj teknikleriyle de cildimizi , yüzümüzü daha genç ve sağlıklı tutabiliriz. Yüz yogası , yerçekiminin kilitlediği kas, lenf ve kırışıklıkları bir “Anahtar” gibi açmamızı sağlarken aynı zamanda yüz yogası;

Doğru hareket!

Doğru hız!

Doğru sayıda tekrar!

Prensipleriyle yapıldığında, yüz ve boyunda 60’a yakın kas yapısını harekete geçiriyor . Lenf drenajı nedeniyle kas liflerinin genişlemesi ve kan akışının artması sonucunda hücreler daha sağlıklı beslenip oksijene kavuşuyor, kolajen üretimi ile cildin elastikiyeti artıyor.

Yüz yogası, nefes teknikleri ile birlikte uygulanmanın yanında mutlaka doğru beslenme ve bakımla desteklenmelidir. Böylece sonuca daha çabuk ulaşılıyor.

Tutku Meriç Taybars

Tutku Meriç Taybars Kimdir ?

Yoga Alliance Continuing Education Provider “Yüz yogası ve yüz Jimnastiği uzmanı sertifikası”

Yıllardır kendimce uyguladığım ve sonrasında uzmanlık eğitimini aldığım Yüz yogası ve yüz cimnastiği tekniklerini 51 yaşımda başkalarına da ulaştırmak en büyük mutluluğum 25 yıllık televizyonculuk macerama ara verdiğim zamanlarda çeşitli eğitimler aldım.

10-2015/ 06-2016 Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü’nden 280 saatlik bir kurs sonucu “Cam Süs Eşyası Yapımı” belgemi aldım ve 2016 yılında Harbiye Askeri Müzesin’de düzenlenen Naturel Festivali’ne 350’yi aşkın parça ile katıldım. Cam sanatı hala ruhumun renklerini dışa vurmanın en keyifli yolu…

08.06.2019 Refik Korkmaz Bilinçaltı Dili ve Mucizeler uygulayıcısı

11.09.2019 Nefes Koçluk Eğitimi

26.12.2019 Access Bars practitioner (BP) Eğitimi

04.10.2020 Access Facelift Practitioner (BFP) Eğitimi

Şu an, 6 ay sürecek olan Holistik Şifa eğitimime devam ediyorum.

Türkiye’nin ve Dünya’nın ilk yüz yogası tv programın da … Yapımcı ve Moderatörü

İLETİŞİM: 05438871687

İNSTAGRAM ADRESİ: @ttaybars

TUTKU MERİÇ TAYBARS YOUTUBE KANALI :

https://youtube.com/channel/UCeuSunCk80J3veSvDx7h2Uw

Yorum Yap