Türkiye’ye uçuşlar tekrar başlamıştı! Ülkede corona hadiseleri fırladı

 Türkiye’ye uçuşlar tekrar başlamıştı! Ülkede corona hadiseleri fırladı

Rusya’da corona virüsü salgınında günlük hadise sayısındaki keskin artış devam ederken, geçtiğimiz 21 Ocak’tan bu yana en yüksek günlük olay sayısı kaydedildi.

Rusya Corona Virüsüyle Uğraş Merkezi tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 21 bin 665 yeni olay tespit edilmesi ile toplam olay sayısının 5 milyon 430 bin 753’e ulaştığı kaydedildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

24 ARALIKTAN BERİ EN YÜKSEK HADİSE

Son 24 saatte 619 kişi corona virüsü nedeniyle hayatını kaybederken, 24 Aralık’tan bu yana görülen en yüksek günlük can kaybı kayıtlara geçti. Son datalarla birlikte salgının başlangıcından bu yana Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 132 bin 683’e çıktı.

Virüsü yenerek güzelleşenlerin sayısı ise 4 milyon 943 bin 986 olarak açıklandı. Geçtiğimiz perşembe günü itibariyle Rusya’da 36 milyon 970 bin 273 doz Covid-19 aşısı uygulandığı aktarıldı.

MOSKOVA VE ST. PETERSBURG BAŞI ÇEKİYOR

Rusya’da en çok hadise başşehir Moskova’da görülürken, son 24 saatte 8 bin 457 yeni olay kaydedilmesi ile kentteki toplam hadise sayısı 1 milyon 332 bin 214’e yükseldi. Moskova’dan sonra en çok hadisenin görüldüğü St. Petersburg kentinde de günlük hadise sayısı bin 247 olarak açıklandı.

TEK DOZLUK SPUTNİK LİGHT AŞISI DEVERANA GİRDİ

Rusya’da olay sayılarında yaşanan artış nedeniyle önlemler arttırılırken, aşılama kampanyaları da sürat kesmeden devam ediyor. Rusya Sıhhat Bakanı Mihail Muraşko, Sputnik V aşısının tek bileşenli versiyonu olarak geliştirilen Sputnik Light’ın deverana girdiğini duyurdu.

Muraşko deverana giren aşıların öncelikle virüsü daha evvel atlatmış ve aşı olmuş bireylere uygulanacağını belirterek, bu ayın sonuna kadar toplam 2.5 milyon doz Sputnik Light aşısının dolanımda olacağını tabir etti.

Yorum Yap