UCUZ ARAÇ PALAVRASIYLA 90 MİLYON DOLANDIRDILAR

 UCUZ ARAÇ PALAVRASIYLA 90 MİLYON DOLANDIRDILAR

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne dolandırıldıkları ihbarında bulunan mağdurlar, kendilerini haciz memuru olarak tanıtan şahıslarla araç almak için para verdiklerini fakat şüphelilerin ortadan kaybolduğunu anlattı.

300 LİRAYA ALIP 150 LİRAYA SATTILAR

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bunun üzerine Yankesicilik ve Dolandırıcılık Ofis Amirliği grupları araştırma başlattı. Çalışmalarda, dolandırıcılar ve formülleri tespit edildi. Argümana nazaran, kendilerini haciz memuru olarak tanıtan dolandırıcılar, bir çok şahısla görüşerek “Gümrükte bekleyen ve hacizli araçları yarı fiyata satıyoruz” diyordu. Araştırmada şebeke üyelerinin 300 bin liraya 3 araba aldığı bu araçları konuştukları şahıslara 150 bin liraya sattığı anlaşıldı. Bu usulle inanç veren dolandırıcıların ucuza araç sattığı kısa müddette yayıldı.

Dolandırıcılıktan elde edilen paralarla kurulan çiftlikteki hayvan ve araçlara el koyuldu.

PARALARI ALDILAR 21 GÜN BEKLEYİN DEDİLER

Argümana nazaran şüpheliler bu süreçten sonra onlarca şahısla mutabakat yaptı. Şebeke üyeleri paraları aldıktan sonra araçların 21 gün süren gümrük süreçlerinden sonra teslim edileceğini belirtti. Fakat şüpheliler paraları aldıktan sonra ortadan kayboldu.

DOLANDIRIP HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİNE GİRDİLER

HAYVANLARA DA EL KOYULDU

Çalışmaların akabinde İstanbul, Antalya, Niğde, İzmir ve Tokat’ta eş vakitli operasyon düzenlendi. Baskında 20 kuşkulu gözaltına alındı. Aramalarda 107 bin lira para, 70 bin liralık çek ve senet ile 2 tabanca ele geçirildi. Dolandırıcılıktan elde edildiği paralarla edinildiği öne sürülen 2 araç, 275 büyükbaş hayvan, 473 küçükbaş hayvan ve 7 bilgisayara el koyuldu.

90 MİLYONLUK VURGUN

Gözaltına alınan şüpheliler Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürerken, vurgunun büyüklüğünün 90 milton TL olduğu belirlendi.

Yorum Yap