Üniversiteye saray kapısının maliyeti: 1 milyon 679 bin lira

 Üniversiteye saray kapısının maliyeti: 1 milyon 679 bin lira

Pandemi periyodunda ekonomik kahırlarından ötürü çok sayıda üniversite öğrencisi online eğitimlere bile erişemezken Antalya-Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, kapı yaptırmak için harekete geçti. Üniversite yönetimi, Kestel Yerleşkesine 1 milyon 679 bin TL’ye giriş kapısı yaptırıyor. Yerleşke girişine yapılacak tek bir kapı için 11 Haziran 2021’de mukavele imzalandı. Kapının 3.5 ayda bitirilmesi planlanıyor. Yerleşke girişine yapılacak çift çerçeveli ve iki bölmeli kapıda ince esnek doğal taş panel kaplama kullanılacak, koyu füme mermer ve çift başlı kartal figürü de konulacak. Ayrıyeten kapının güney cephesine güvenlik kulübesi de yapılacak.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Rektör Prof. Ekrem Kalan

Kapının iki tarafında da “Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi” yazacak. Üniversite yönetimi, giriş kapısı için 20 Mayıs 2021’de ihaleye çıktı Projenin yer tesliminin akabinde 100 gün içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

BU BİRİNCİ DEĞİL

Geçmişte de birtakım üniversiteler yüksek kapı maliyetleriyle gündeme gelmişti. Sakarya Üniversitesi 2017 yılında 2 milyon 710 bin TL’ye kapı yaptırmış, Akdeniz Üniversitesi ise 2018 yılında yaptırdığı yerleşke giriş kapısına 1 milyon 94 bin TL ödemişti. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi de birebir yıl 540 bin liraya kapı yaptırmıştı.

Yorum Yap