Valilikten Sedat Peker’e müdafaa karşılığı

 Valilikten Sedat Peker’e müdafaa karşılığı

Organize kabahat örgütü başkanı Sedat Peker, yaptığı Twitter paylaşımında Cihan Ekşioğlu’na muhafaza takımı verildiğini argüman etmişti. İstanbul Valiliği, Peker’in bu savına yazılı olarak karşılık verdi. Cihan Ekşioğlu’nun C.E. olarak kodlandığı valilik açıklamasında şu sözlere yer verildi:

* Kimi basın yayın organlarında C.E. isimli şahsa grup müdafaası verildiği istikametindeki tezler üzerine kamuoyunun gerçek bilgilendirilmesi muhtaçlığı duyulmuştur.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

* Arşiv kayıtlarının incelenmesi sonucunda; C.E. isimli şahsın 07.11.2016 tarihinde müdafaa talebiyle Valiliğimize müracaatta bulunduğu, 14.12.2016 tarihinde (1) işçi ile yakın müdafaa verildiği, 14.02.2017 tarihli Vilayet Muhafaza Kurulunda muhafaza kararının devamının uygun görüldüğü tespit edilmiştir.

* 22.02.2018 tarihinde alınan Vilayet Muhafaza Komitesi kararı ile yakın muhafaza önleminin kaldırıldığı, şahsın önlem kararının kaldırılmasına yönelik 26.03.2018 tarihli itirazı üzerine yakın müdafaa önlemine bir müddet daha devam edilmiş, fakat bahse husus önlem 31.01.2019 tarihinde Vilayet Müdafaa Kurulunda alınan karar gereği kaldırılmıştır.

* Bu açıklamalardan da anlaşılacağı üzere; kelam konusu haberlerde geçen takımla müdafaa ve kendine müdafaa aracı tahsis edildiği tezleri gerçeği yansıtmamaktadır.

SEDAT PEKER TOPLUMSAL MEDYADAN AÇIKLADI

Cihan Ekşioğlu ile ilgili bir dizi toplumsal medya paylaşımı yapan Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisini takım müdafaası verdiğini belirterek, “… sana o kadar çok kıymet veriyor ki herkese bir tane muhafaza polisi verirken sana takım müdafaası verdi, müdafaalar için de RenaultSymbol ve tahsisli plaka verdi. (korumanın grup olarak verilmesi çok olağan üstü bir durumdur) Gerçi senin patlayacağını anlayınca müdafaa kararını ve araç tahsisini 15 gün evvel iptal etti. Yurt dışına kaçma diye de pasaportunu da iptal etti” tabirlerini kullanmıştı.

PARAMOUNT OTELİYLE GÜNDEME GELDİ

Sedat Peker’in 9. görüntüsünde Paramount Oteli’yle ilgili tezlere yer vermesi üzerine otelin birinci sahiplerinden Atilla Uras’ın kızı Yasemin Uras, Cihan Ekşioğlu’nun tankla (zırhlı araç) otele “çöktüğünü” tez etmiş, akabinde tezler birbirini izlemiş. Ekşioğlu’nun, siyaset, yargı, emniyet dünyası ile yakın ilgileri ve fotoğrafları toplumsal medyada arka arda yayınlanmıştı.

Yorum Yap