Yüksel Şengül’ü sonsuzluğa uğurladık

 Yüksel Şengül’ü sonsuzluğa uğurladık

Evvelki gün tedavi gördüğü hastanede yaşama veda eden gazeteci Yüksel Şengül için İstanbul Florya Yeni Cami’de cenaze merasimi düzenlendi.

Şengül, öğlen namazının akabinde kılınan cenaze namazı sonrası Büyükçekmece Yeni Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Eşi Feyhan Şengül, kardeşi Gülten Şentürk, kızı Zeynep ve oğlu Tunahan Şengül gözyaşlarına hakim olamadı.

“TAM BİR BEYEFENDİYDİ”

SÖZCÜ Genel Müdürü Asım Akgül, “Yüksel tam bir beyefendiydi. Kimseyi üzmez, kırmaz, çalışkan, çok yeterli bir arkadaşımızdı. Çok üzgünüm” dedi.

“HERKESLE ORTASI İYİYDİ”

Yüksel’in çok alçak istekli olduğunu vurgulayan SÖZCÜ Yazı işleri Müdürü Metin Köklüçınar,  “Tanıdığım günden beri daha insan birini tanımadım. Herkesle ortası güzeldi. ‘Karıncayı bile incitmez’ denilen insanın tam karşılığıydı” formunda konuştu.

“ÇOK ERKEN KAYBETTİK”

Yüksel Şengül ile üniversiteden beri arkadaş olduklarını söyleyen ve gözyaşlarını tutamayan SÖZCÜ Yurtdışı Yayınlar Müdürü Özkan Saçkan, “Magazin muhabirleri içinde en dürüstüdür. Uzun yıllar bir arada çalıştık. Kimseyle küsmezdi, daima alttan alırdı. Çok erken kaybettik, çok üzgünüz” tabirlerini kullandı.

“KİRLENMEDEN KALAN BİR GAZETECİYDİ”

Korkusuz İktisat Müdürü Pervin Sümer ise, fikirlerini şöyle anlattı:

“Karşısındaki kişinin problemleriyle yakından ilgilenen, özel bir insandı. Sohbetiyle, güler yüzüyle, sevecenliğiyle, duruşuyla örnekti. Kirlenmeden kalan bir gazeteciydi.”

Yüksel Şengül

“ÇOK ANİ OLDU”

Yüksel’le 40 yıllık dost olduklarını söyleyen şair Ahmet Selçuk İlkan, “Hastalığı sürecinde daima konuştuk, güzelleşeceğini hayal etmiştik. Kaybı, çok ani ve birden oldu. Yüksel, sanat dünyasında tanıdığım en naif, en centilmen gazetecilerden biriydi. Kardeşlik, dostluk ötesinde işinin de ustasıydı. Çok seviyorduk” dedi.

“SON RÖPORTAJINI KENDİSİYLE YAPMIŞTIM”

Müzikçi Ege ise hislerini, “Magazin gazeteciliğinin en kibar en centilmen, en özel adamlarından biriydi. Son röportajını kendisiyle yapmıştım. Topluluğun başı sağ olsun” kelamlarıyla lisana getirdi.

Yorum Yap