17 yaşındaki genç isyan etti: Yemin ederim ki bu ülkede yaşamak gerilimli

 17 yaşındaki genç isyan etti: Yemin ederim ki bu ülkede yaşamak gerilimli

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde vatandaşlarla buluştu. Babacan’ın yanına gelen 17 yaşındaki lise öğrencisi bir genç, gelecek telaşı yaşadığını belirterek şu sözlerle isyan etti:

“BABAMIN EMEKLERİNİN ÇÖPE GİTMESİNİ İSTEMİYORUM”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

* 17 yaşındayım bu ülkede yaşıyorum ancak yemin ederim ki bu ülkede yaşamak gerilimli. Öğrenciyim lakin yemin ediyorum ki geleceğimden kuşku duyuyorum.

* Gelecek sene üniversite imtihanına gireceğim. Siyaset bilimi kısmını istiyorum. Bize hoş bir gelecek vaat edin. Bu AK Parti’den bıktık Sayın Liderim. Yemin ederim elim ayağım titriyor şu an.

* Bir gün imtihanı değiştiriyorlar, bir gün sistemi değiştiriyorlar biz bıktık artık. Benim babam annem işçi beşerler. Benim babam boya işi yapıyor beni okutmaya çalışıyor babamın emeklerinin çöpe gitmesini istemiyorum.

“HAK EDENİN HAK ETTİĞİNİ ALMASI GEREKİYOR”

Babacan, bu kelamların üzerine, “Bu ülkenin düzelmesinin yolu yönetenlerin dürüst ve ehil olmasından geçiyor. Fırsat eşitliği ve hak edenin hak ettiğini alması gerekiyor.” tabirlerini kullandı.

“DİYARBAKIR’DA ‘SLAV Û REZ, SONRA ‘KÜRTÇE PEDAGOJİK DEĞİL…”

Mardinli olduğunu söyleyen genç, “Ben Mardin Kızıltepeliyim. Bütün siyasetçilere söylüyorum: Diyarbakır’da ‘Slav û rêz’ dersiniz fakat sonra ‘Kürt lisanı pedagojik değil, eğitimine karşıyız’ dersiniz. Lütfen Kürt halkına bakarken tek görüşten bakın. Güzel bakıyorsanız uygun bakın” diye konuştu.

Bunun üzerine lise öğrencisinden DEVA Partisi Mardin Vilayet Teşkilatı’nın çalışmalarını da incelemesini isteyen Babacan, “Ayvalık teşkilatımızda da buradaki demografinin birebiri var.” dedi.

“GENÇLER UMUDUNU YİTİRDİĞİ İÇİN DEVA’YI KURDUK”

Gencin “Gittiğiniz yolu çok beğeniyorum” demesi üzerine Babacan şunları söyledi:

“Bizde yüzde 20 gençlik kotası var. 30 yaş altı gençler her idare kademesinde temsil ediliyor. Sizler için çalışıyoruz. Ülkemiz makus duruma düştüğü için, gençler umudunu yitirdiği için biz DEVA Partisi’ni kurduk.”

Yorum Yap