21 yıldır görülmeyen Prenses Latifa’nın kız kardeşi Şemsa’nın gizemi

 21 yıldır görülmeyen Prenses Latifa’nın kız kardeşi Şemsa’nın gizemi

Prenses Latifa’nın arkadaşlarıyla İspanya’da tatildeyken görüldüğü fotoğraflar Instagram’da yayınlandı; lakin 21 yıldır basında hiçbir fotoğrafının yer almadığı kız kardeşinin öyküsü gizemini hâlâ koruyor.

21 yıldır kimse Şemsa’yı görmedi. Prenses, şimdi gençken saray duvarlarının ortasında geçen hayatından nasıl kaçmak istediğini anlatan bir mektup kaleme almıştı. Mektuptan yalnızca birkaç ay sonra, 18 yaşındayken kraliyet ailesi ile yaşadığı konuttan kaçmaya çalıştı. Ağustos 2000’de siyah bir Range Rover çaldı, arabayı terk etmeden ve yürüyerek kaçmadan evvel arazinin kenarına sürdü. Prenses için yapılan arama, savlara nazaran iki ay sürdü.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

SORUŞTURMA ENGELLENDİ

Prenses, mektupta şunları yazmıştı: “Kaçmayı düşünüyordum. Bunun hiçbir problemimi çözmeyeceğini biliyorum. Bu yüzden annemle tekrar konuşmayı düşündüm. Fakat artık hâlâ tatmin olmadığımı fark ettim!”

Mektuptan yalnızca birkaç ay evvel intihar etmeyi düşünen mutsuz Prenses, birkaç ay sonra da ortadan kayboldu.

Şemsa’nın ortadan kaybolmasını araştıran üst seviye bir polis memuru olan David Beck, Sunday Mirror’a verdiği bir röportajda soruşturmasının neden engellendiğine dair hiçbir fikri olmadığını söyledi. Beck, Pir Muhammed’in de bu işe dahil olduğunu ve BAE’ye seyahat etmesinin engellendiğini sav etti.

Prenses Latife aylar sonra İspanya’da ortaya çıktı.

AZAP GÖRDÜ, MAHPUSA ATILDI, UYUŞTURULDU

Ayrıyeten kraliyet aileleriyle çalışan Jauhiainen isimli bir bayan News.AU’ya Şemsa’nın ortadan kaybolmasından bu yana üç kere azap gördüğünü, mahpusa atıldığını, uyuşturulduğunu ve intihara teşebbüs ettiğini tez etti.

Jauhiainen, 2001 yılında Şemsa’nın kız kardeşi Prenses Latifa’ya capoeira öğretmek üzere işe alınmış: “Annesinin meskeninde bir odaya kilitlendi, uyuşturuldu.” Prenses Şemsa’yı iki sefer gördüğünü söyleyen Jauhiainen, birinci olarak 2001’de gördüğü Prenses Şemsa için “sersemlemiş ve çok mutsuz görünüyordu” derken, ikinci sefer da 2016’daki öbür bir kız kardeşlerinin düğününde Şemsa’yı gördüğünü anlatıyor: “Onu ikinci defa 2016’da kız kardeşinin düğününde gördüm. Şemsa o kadar çok kilo vermişti ki tanınmaz hale gelmişti, anoreksik üzere görünüyordu. Çok derecede zayıftı ve Latifa bana yemek yemeyi sahiden bıraktığını söyledi. Zombi üzereydi.”

KAÇABİLDİ Mİ, YOKSA HÂLÂ AZAP ALTINDA MI?

Prenses Latifa 2018’de Dubai’den kaçmadan evvel kaydedilen bir görüntüde hem kendisine hem de Prenses Şemsa’ya azap edildiğini söyledi: “Bir adam beni tutuyordu, öteki adam bir adam da beni dövüyordu ve bunu tekrar tekrar yaptılar. Bir sonraki azabım de beş saat sürdü ve yataktan çıkarıldım, sarayda diğer bir yere götürüldüm, bana yeniden azap yaptılar.”

Prenses Latifa yeni Instagram fotoğraflarında bir nebze özgürlüğe kavuşmuş üzere görünse de, Prenses Şemsa’nın mukadderatıyla ilgili birçok soru hâlâ yanıtsız kalıyor.

Yorum Yap