3600 ek göstergeye Saray sahip çıkmadı

 3600 ek göstergeye Saray sahip çıkmadı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “3600 ek gösterge çıkacak mı?” sorusuna “Muhatabı biz değiliz” dedi ve topu Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’na attı. TBMM’ye bu bahiste önerge veren CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2018 yılındaki seçim beyannamesinde 3600 ek gösterge konusunda kelam verdiğini hatırlattı ve “İş sonuca gelince muhatap yok” dedi.

BEYANNAMEDE VAR

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018 Seçim Beyannamesi’ni açıklarken, “Polis, öğretmen, hemşire, din vazifelisi ve öteki idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız” demişti.

CHP’li Kasap da TBMM’ye verdiği önerge ile, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a “Polis, öğretmen, hemşire ve din vazifelileri için 2018 Mayıs ayında vaat edilen 3600 ek gösterge artışı ne vakit verilecek?” diye sordu.

Oktay ise, yalnızca Cumhurbaşkanlığı Merkez Teşkilatı ile Cumhurbaşkanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşların misyon alanına giren hususlara ait önergeler yanıtlandırıldığını belirterek ‘’Bahsi geçen konular Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’nın vazife ve yetki alanına girmektedir” dedi.

Ali Fazıl Kasap

Tutamayacağınız kelamlar vermeyin

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın verdiği yanıt için “2018 yılından bu yana seçim meydanlarında şahsen Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kelam verilerek vaat edilen 3600 ek gösterge artışının muhatabı biz değiliz demek, topu taca atmaktır. Tutamayacağınız kelamları vermeyin” açıklaması yaptı.

Yorum Yap