OYAK mahkemelik oldu

 OYAK mahkemelik oldu

Ulusal Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım, TSK mensuplarına toplumsal yardım sağlamak üzere kurulan Ordu Yardımlaşma Kurumu’nun (OYAK) yapısı ve alınan kararlarla ilgili tenkitlerde bulundu. Yalım OYAK’ın Total-M Oil, Sagra ve Tamek firmalarını satın almasına yönelik süreçlerin iptali için de Ankara Ticaret Mahkemesi’nde, MSB ve OYAK aleyhine dava açtı.

“EMEKLİ MAAŞI DÜŞTÜ”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

420 bin OYAK üyesini ve aileleri ile birlikte yaklaşık 1.7 milyon kişiyi ilgilendiren OYAK kararlarının Genel Konsey yerine 7 bireyden oluşan İdare Konseyi’nce alındığını vurgulayan Yalım,  OYAK’ın Total ve M Oil’i 450 milyon dolara satın alması sonrası üyelerin nema ve emekli maaşında yüzde 21.7 oranında düşüş yaşandığını da belirtti.

Pastacı genel heyette tezi

OYAK İdare Heyeti kararı ile Sagra ve Tamek’in de satın alındığını kaydeden Yalım, mevcut durum prestijiyle OYAK Genel Heyeti’nde bir pastanenin idare heyeti liderinin da bulunduğunu belirterek, “OYAK ile hiçbir alakası olmayan pastacı Genel Kurul’da vazife yaparken, OYAK’ta yüzde 60 hisse sahibi olan Emekli Maaşı Sistemi’ndeki Emekli Üyeler yok” dedi.

Yorum Yap