5 kent hastanesini Danimarkalı şirket işletecek

 5 kent hastanesini Danimarkalı şirket işletecek

Yönetmeliğinden, ihalesine, kontratından verilen garantilere kadar gizemli bir biçimde hayata geçirilen kent hastanelerinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Adana, Yozgat, Elazığ, Bursa ile İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura kent hastanelerini işleten Rönesans Holding bu alandan çekilme kararı almıştı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Sıhhat Bakanlığı ile Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) modeliyle hastaneleri inşa eden küme, sıhhat yatırımlarını işleten Rönesans İşletme Hizmetleri şirketini Danimarkalı ISS Facilities devretti.

Rekabet Kurumu, bugün kelam konusu dönem sürecini onayladığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, “Rönesans Sıhhat Yatırım Anonim Şirketi ve Şam Yapı Anonim Şirketi elinde bulunan Rönesans İşletme Hizmetleri Danışmanlığı AŞ nezdindeki payların yaklaşık %100’ünün ISS Tesis İdare Hizmetleri AŞ tarafından devralınması sürecine ait olarak da Rekabet Konseyi 17.06.2021 tarih ve 21-31/401-203 sayı ile ilgili sürece müsaade vermiştir.” denildi.

Periyot sürecinin Danimarkalı şirkete maliyeti ise bilinmiyor.

Toplamda 9 bin 500 yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük sıhhat işletmecisi olan Rönesans İşletme Hizmetleri Danışmanlığı’nın Danimarkalı ISS’ye ne kadara satıldığı ise açıklanmadı.

Türkiye’de 40 binden fazla çalışanı bulunan ISS, 1901 yılında bu yana 30’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Yorum Yap