72 ilin barosundan HDP’ye yapılan hücuma ortak kınama

 72 ilin barosundan HDP’ye yapılan hücuma ortak kınama

72 ilin barosu, HDP’nin İzmir Vilayet Başkanlığı’nda düzenlenen ve Deniz Poyraz isimli çalışanın hayatını yitirdiği atağa ait ortak kınama iletisi yayımladı.

Baroların ortak iletisinde şu tabirlere yer verildi:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

* 17 Haziran 2021 tarihinde HDP İzmir Vilayet Başkanlığı’na düzenlenen silahlı taarruzda bir vatandaşımız öldürülmüştür. Bu atak toplumsal birlikteliğimize, demokrasiye ve ülkemiz barışına hücumdur.

* Siyasi faaliyet yürütenlerin ömür hakkını, fizikî ve ruhsal bütünlüğünü korumak; devletin asla terk edemeyeceği mecburî vazifelerdir. Son olarak İzmir HDP vilayet binasında çalışan bir işçinin kızı olan Deniz Poyraz’ın öldürülmesi, ülkemizin şiddet iklimine çekilmeye çalışıldığı ve toplumsal bütünlük konusundaki telaşlarımızı artırmaktadır.

* Birlik ve beraberliğimize ve bir ortada yaşama kültürümüze yönelik bu saldırıyı kınıyor, hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

* Yasal mercilerin bir an evvel sorumluların, akının arkasındaki karanlık odakların ve gayelerinin tüm tarafları ile ortaya çıkarılması için gerekli soruşturmayı tamamlayarak yargıya teslim etmesini talep ediyoruz.

Yorum Yap