ABD’de 12 katlı binadaki çökme anı kamerada

 ABD’de 12 katlı binadaki çökme anı kamerada

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Miami Beach’in kuzeyindeki kıyı kasabası Surfside’da kısmen çöken 12 katlı binada kurtarma takımlarının çalışmaları devam ediyor.

Miami-Dade İtfaiye ve Kurtarma Teşkilatından Raide Jadallah takımların en az 35 kişiyi enkazdan çıkardığını, 15 ailenin ise kendi imkanlarıyla binayı terk ettiğini belirtti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Çökme nedeniyle şu ana kadar 1 kişi hayatını kaybederken, Surfside yetkilisi Charles Burkett binanın dolu olması nedeniyle can kaybının artabileceğini belirtti. Burkett, binada daha fazla çökme meydana gelmemesi için ağır iş makinelerinin olay yerine getirildiğini aktardı.

BİNADAKİ ÇÖKME ANI KAMERADA

Enkazda eğitimli köpeklerin de katıldığı arama-kurtarma operasyonu devam ederken, binanın çöktüğü anlar etraftaki başka bir binanın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Çökmeyle birlikte bölgeden ağır duman yükseldiği, binanın neredeyse yarısının yerle bir olduğu görüldü. Binanın çatısında 1 aydan fazla bir müddettir çalışmaların devam ettiği kaydedilirken, çökme nedeni şimdi bilinmiyor.

Yorum Yap