Aile uzunluğu hırsızlık

 Aile uzunluğu hırsızlık

Kurban Bayramı öncesi Ege Bölgesi’ndeki küçükbaş hayvan hırsızlığı olaylarının artması üzerine harekete geçen Jandarma Kabahat Araştırma Timi ‘Pire Grubu’ ismiyle bilinen kümenin olaylarla kontağını belirledi.

Denizli’nin Buldan ve Güney ilçelerinde ağırlaşan hırsızlık şikayetleri üzerine yapılan geniş çaplı araştırmaya iki ilçenin jandarma komutanlıkları da katıldı. Kamera kayıtlarının incelenmesi sonucu hırsızlık için her iki ilçeyi ziyaret edenlerin kimlikleri tespit edildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

5 ŞÜPHELİDEN 4’Ü AKRABA

Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü ve jandarma ile birlikte JASAT’ın yürüttüğü eş vakitli operasyonda 5 şüphelinin konutlarına baskın yapılarak gözaltına alındı. Denizli’ye getirilen şüphelilerden Zekiye P.(41) ve Süleyman P.(44)’nin karı koca, 17 yaşındaki Emre P.’nin çocukları ve Teksin U. (44)’nun da Zekiye P.’nin kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Operasyonda Ali K.’da gözaltına alındı. Zekiye P.’nin 8 eşi Süleyman P.’nin 7, Teksin U.’nun 16 ve Ali K.’nın 13 hırsızlık kaydı çıktı. Şüphelilerin konutlarında yapılan aramada 3 yıl evvel bir konuttan çalınan av tüfeğine rastlandı. Zekiye P., Süleyman P. ve Ali K. çıkarıldıkları mahkemece isimli denetim koşuluyla hür bırakılırken dayı Teksin U. ve yeğeni Emre P. tutuklandı.

Yorum Yap