Amcaoğlu küçük kıza demir boruyla dehşeti yaşattı

 Amcaoğlu küçük kıza demir boruyla dehşeti yaşattı

19 Haziran Cumartesi günü 4 çocuk sahibi Turgut ve Seçgül K. çifti, Erzurum’un Aziziye ilçesine bağlı Atlıkonak Mahallesi’ne çocuklarıyla birlikte piknik yapmaya gitti. Köye gittikleri sırada Turgut K. ile kardeşi mal davası nedeniyle tartışmaya başladı. Tartışma esnasında argümana nazaran traktörle oradan geçen Turgut K.’nın yeğeni S.K., elindeki demir boruyu 10 yaşındaki kuzeni Zehra Su K.’nın yüzüne fırlattı. Aldığı şiddetli darbe nedeniyle yere düşen küçük kız ise dehşet verici anlar yaşadı. Demir borunun yüzüne çarpması nedeniyle elmacık kemiği çatlayan minik Zehra, iki gün ağır bakımda tedavi gördü.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kızının yüzüne 26 yaşındaki kuzeninin demir boru fırlattığını belirten Seçgül K., “Yaşadığımız olay geçen cumartesi gerçekleşti. Eşim tır sürücüsü ve o gün izinliydi. Atlıkonak köyünde meskenimiz var, oraya gittik hem meskeni havalandırayım dedim hem de çocuklarımla piknik yapalım istedim. Gittiğimiz sırada eşimle kardeşi ortasında bir tartışma oldu. Tartışma o kadar büyük bir tartışma değildi. Daha sonra kayınımın oğlu traktörle olduğumuz yere geldi. Kızımı bu hale getiren S.K.’da o sıra traktörün römorkunda saklanıyordu. Orada elindeki demir boruyu kızımın yüzüne vurdu. Kızım da zati diyor ki ‘Anne onunla göz göze geldik, benim yüzüme demiri fırlattı’ diyor. Kızımı 26 yaşındaki kuzeni bu hale getirdi” dedi.

ARBEDE MAL DAVASI YÜZÜNDEN ÇIKTI

Eşinin hakkını istemesine karşın kayınının vermediğini tez eden Seçgül K., “Önceden hiç tartışmamız yoktu, ortalarındaki sorunlar mal davası yüzünden başladı. Benim eşim kendi hakkı olanı onlardan istedi fakat onlar eşime hakkını vermedi. Tekrar o gün eşim ‘Benim hakkım neyse bana onu verin’ dedi. Kayınım da ‘Hayır sana bir şey vermeyeceğim’ dedi. Orada tartıştılar sonra traktörle o adam geldi. Traktörü E.K. kullanıyordu, o da saldırdı. Ancak oburu römorka saklanmış, sonra demir boruyu kızımın yüzüne fırlattı” diye konuştu.

BİLEREK BENİM KIZIMI MAKSAT ALDI

Kızının yüzüne demir sopa atan S.K.’nın şu anda hocalık yaptığını da söyleyen Seçgül K., “Geçen bayramda S.K. oğluma bir tokat atmış, bizde dedik ki tahminen oğlumuz bir terbiyesizlik yapmıştır. Olabilir, ağabeyi yapabilir dedik. 4 tane çocuğum var, eşim tır sürücüsü. Benim kimseye de bir ziyanım yok. Kızım Zehra’nın psikolojisi çok bozuk durumda, en ufak bir şeyde çabucak ağlıyor. Sebep her ne olursa olsun eşim de haksız olsa bu çocuğa saldırmak olmaz. Üstelik bu bir eğitim vazifelisi, şu anda hocalık yapıyor. Bunu benim çocuğuma yapan yarın diğerinin çocuğuna da yapar. Ayrıyeten karakolda şiddetten ötürü bunun öbür belgeleri da var. Bilerek benim kızımı gaye aldı orada. Kızım tedavi sürecinde iki gün ağır bakımda kaldı. Gözünün altı büsbütün dikişli ve elmacık kemiği çatlak durumda bulunuyor. Plastik cerrahiye götürdüm ve tabip yüzünde iz kalacak dedi” formunda konuştu.

AMCAM BABAMA BIÇAK ÇEKTİ

Amcasının arbede sırasında babasına bıçak çektiğini belirten Zehra Su K. ise, “Babam o gün amcamın yanına gerçek gitti ancak saldırmak için gitmedi. Amcam biranda babama saldırdı, daha sonra çabucak silahına yanlışsız koştu. Sonra silahı almaya giderken babam amcama ‘Korkuyor musun?’ dedi. Amcam da ‘Hayır korkmuyorum’ deyip babama hakikat bıçak çekti. Daha sonra annem geldi onları ayırmak için ben de korktum. Caminin orada da E.K. ile S.K. vardı. Onlar traktörle gelirken yer değiştirdiler. S.K. art tarafa geçti, ben de babama bir şey olacak diye çok korktum. S.K. bana bakıyordu, ben de ona bakıyordum. Sonra o elindeki demiri bana hakikat attı. Ben de aldığım darbeyle yere çakıldım. Kendimi çok berbat hissettim ve çok korktum. Şu anda biraz korkuyorum lakin iyiyim” dedi. (İHA)

Yorum Yap