AKP ilçe liderinden skandal kelamlar: Şehidimiz uğurlu geldi

 AKP ilçe liderinden skandal kelamlar: Şehidimiz uğurlu geldi

Manisa’da AKP Akhisar ilçe Lideri Fatih Füzün, katıldığı bir lokal televizyon programında skandal kelamlara imza attı.

Televizyon programında bölgesinde imali devam eden Gürdük Barajı hakkında alım veren AKP Akhisar İlçe Lideri Fatih Füzün, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Suriye’deki Bahar Kalkanı Harekat bölgesine 10 Mayıs tarihinde ikmal konvoyuna yapılan hücum sonucu şehit olan Piyade Teğmen Osman Alp’ın cenazesi için ilçeye geldiğini, AKP’li bir milletvekili aracılığıyla bakana projenin hakkında bilgi verilmesi gerektiğini söz ederek, “Şehidimiz bize uğurlu geldi” sözlerini kullandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Füzün’ün bu kelamları reaksiyonlara ve tartışmalara neden oldu.

“ŞEHİDİMİZ UĞURLU GELDİ”

AKP Akhisar İlçe Lideri Fatih Füzün’ün televizyon programında yaptığı tartışma yaratan konuşmasında şehit Piyade Osman Alp’in cenaze merasimine atıf yaparak şu tabirlere yer verdi:

* Siyasetin acı tarafı da var, tatlı tarafı olduğu üzere. Siyasette kimi şeylerle ilgilenmezsen onlar durur kalır. Tamam devlet kendi hani bir şey yapıyor lakin, sen Fatih Füzün’ün yanına gelirsen, bir şey istersen bir defa gelirsin, iki sefer gelirsin Fatih Füzün’ün yanına, Fatih Tüzün ne yapar?

* Pazarcılar bilhassa. Siz muhasebecisiniz ya, biz esnaflık da yaptık. Pazarcılar gelir bizlere mal satmaya. Bir bakarım, ‘tamam ağabey tamam, artık lazım değil’ gönderirim.

* İkinciye gelir biraz muhabbet ederim, üçüncüye gelir, ‘ya tamam sen bundan 3-4 tane ver de’ dersin. Bir bakarsın, koyarsın malı dükkana, çok satılır.

* Adamla ondan sonra ummadığın ticaretler yapılır. Siyaset de buna emsal. Bir gidersin vermezler, ikinciye gidersin vermezler. Burasıyla ilgili siyasette biraz biz geri kaldık. Lakin Allah razı olsun en son geldiğinde bakanımız, vekilimize rica ettik söyledi. Bizler rica ettik.

* Şu anda yıl sonuna kadar olan süreçte Bakanımız limiti açtı. Firma ne kadar yaparsa o kadar para, olağanda 15 milyon TL para çıkmıştı, firma ne kadar yaparsa o kadar parayı biz göndereceğiz dedi, onunla ilgili düşünce yok.

* Daha evvel de söylemiştim şehidimiz, bize o bakımdan uğurlu geldi, şehit olduğu vakit bakanımız gelmişti. Hatta şehidimizin ismini de Allah müsaade verirse Gürdük Barajı’mıza koyduracağız, onun kelamını de aldık.

TIPKI PROGRAMDA İKİNCİ SKANDAL KELAMLAR

Füzün tıpkı programda yaptığı konuşmada ikinci kez skandal niteliğinde kelamlara imza attı.

Füzün konuşmasında, bölgesinde yapılması düşünülen Çamönü Göleti hizmetini “Mamayı kaparsın” biçiminde yorumlayarak şu tabirleri kullandı:

* Çamönü’nde devam ediyor, esasen muhtarım sağolsun hiç bırakmıyor bizleri. Hani dedim ya siyasetin bu türlü bir şeyi var, bırakmazsan eşeği kaparsın, mamayı kaparsın yani. O bize, biz Devlet Su İşleri’ne, o da devam ediyor.

CHP’Lİ BAKIRLIOĞLU TOPLUMSAL MEDYADAN REAKSİYON GÖSTERDİ

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Füzün’ün televizyon programındaki konuşmalarına toplumsal medya üzerinden reaksiyon gösterdi.CHP’li Bakırlıoğlu toplumsal medyadan yaptığı açıklamada şu tabirlere yer verdi:

* Şehidimize ‘uğurlu geldi’ diyen; hizmeti, halka verilmiş ‘mama’ olarak niteleyen AKP Akhisar İlçe Lideri bu skandal tabirleriyle şehidimizin ailesini, sevenlerini, bir defa daha üzmüştür ve Şehit teğmen Osman Alp’in aziz anısını zedelemiştir.

“ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUZ”

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, mevzuyla ilgili olarak SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, AKP ilçe lideri Füzün’ün açıklamalarını skandal olarak kıymetlendirdi.

Bakırlıoğlu, Füzün’ün yaptığı açıklamaların şehit ailesini derinden yaraladığının altını çizerek şöyle konuştu:

* Skandal sözler. Ben bu gaf diyemem. Gafında ötesinde tüylerimizi ürperten bir söz kullanmış. Bir Gürdük Barajı’mız var. O baraj yıllardan beri yapılmıyor. Tarım Bakanı’na o baraja şehidimizin isminin verilmesi için bir ricada bulunuldu. İşler hızlanmış anladığım kadarıyla.

* Bunu da ilçe lideri AKP’nin ilçe lideri ‘Şehidimiz bize uğurlu geldi’ diye tabir ediyor. Bu sözlerle şehidimizin ailesi bir kere daha yaralandı. Esasen içlerindeki acı sönmüyordu. Sevenleri ve Akhisar’ı bir sefer daha yaraladı. Bu tabirler kabul edilebilir tabirler değil.

* Biz bu tabirleri skandala tabir olarak kıymetlendiriyoruz. Konuşmanın devamında öbür bir skandal nitelikli söze daha imza atıyor. Çamönü mahallemizde bir tane sulama göleti yapılacaktı.

* Bununla ilgili olarak şu tabire yer veriyor, ‘Oradaki muhtar devamlı olarak bizim peşimizde. İnşallah bunu yapacağız. Uğraşmayana mama yok’ üzere kelamlar sarf ediyor. Yani hizmeti halka mama olarak nitelendiriyor.

* Buda bizim için skandal söz. Konuşmalarının elle tutulur bir tarafı yok. Kendisinden hem şehidimiz için, hem de öbür konuşması için bir an evvel Akhisar ve kamuoyunda özür dilemesini bekliyoruz. Kendisini şiddetle kınıyoruz.

Yorum Yap