Avukat Feyza Altun: 7 yaşımdan 12 yaşıma kadar istismara uğradım

 Avukat Feyza Altun: 7 yaşımdan 12 yaşıma kadar istismara uğradım

Avukat ve aktivist Feyza Altun, toplumsal medya hesabından yayınladığı bir dizi tweetle çocuk yaşta uğradığı istismarı ifşa etti. N.Ç. isimli akrabası tarafından 7 yaşından 12 yaşına kadar istismara uğradığını anlatan Altun, elinde istismarın itiraf edildiği ses kayıtlarının da olduğunu söz etti.

Ses kaydını ve istismarcı akrabasının ismini açıklayacağını kaydeden Altun, “Aman sanılmasın unuttum, isimli tıp raporunu bekliyorum” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

‘SEN BENİ SEVERDİN DEDİĞİNDE’ MECZUBA DÖNDÜM

İşte Altun’un o paylaşımları:

* Beni çocukken istismar eden akrabam N.Ç. (Ne vakit adımı açıkça yazacak diye uykuların kaçsın zira yazacağım).Ses kaydında itiraf edip “Ben çocuktum (19) cahildim lakin sen (7) de beni severdin” dediğinde meczuba dönmüştüm.

* Sonra onun kız kardeşleri ablam dediğim beşerler benim o yaşta ona sarıldığım fotoları bulup dava hazırlığı yapmışlar. Bir tanesi de şuurlu anne takılıyor kızıyla bloglar falan ancak şuurdan zerre eser yok. Söylediğimde beni her yerden engellemişti. Onu da konuşacağız.

KİMSE BİR ŞEY YAPMADI

* Hani bak sarılıyor, olduysa gönlü vardır gibisinden. Tekrar ediyorum başladığında yediyim, ki sanırım daha öncesi de var hayal meyal bende… 12 yaşımda artık reaksiyon verip ondan kaçıp konutumuza girmesini anneme yasaklattım ve akrabalarıma anlattım. Kimse bir şey yapmadı.

* Bu sene olayı ortaya çıkardığımda (konuşmak hiç de kolay değildi) şey dediler o sene evlendi NÇ; kıskançlığından yaptı. Ben o sıra 11/12 yaşındayım.

SES KAYDINI BURADAN YAYINLACAĞIM

* Tabi götümle güldüm ve o savunmayı yapacakları günü bekliyorum. Ses kaydını burada yayınlayacağım. Yalnızca ne kadar ileri gidip ne kadar saçmalayacaklar onu bekliyorum. Aman sanılmasın unuttum, isimli tıp raporunu bekliyorum.

* Ses kaydında şöyle bi kısım var , konuşma başlıyor asla fiil lisana getirilmiyor ben soruyorum: Senin kızına yapsalar ne yapardın? “Çeker vururdum Feyza hala geceleri uyuyamıyorum, çek vur beni Feyza…. Gençtim, cahildim. Sen sanıyor musun ben huzurluyum, yüz yüze görüşelim.”

“SİZLER DE BİRER ÇOCUK İSTİSMARCISISINIZ”

* O denli ya bu hoş günde aklıma geldi de keyfinizi kaçırayım dedim.

“SEN BENİM ABİMDİN”

* O yüzden arkadaşlar hangi bayan ve erkek çocukluğuna dair bu türlü bir şey anlatsa inanırım. Kimi unutmaya çalışır kimi anlatmaya korkar. Ben senelerce terapi gördüm. Hala yazarken elim ayağım titriyor. Ben ona birebir acıyı yaşatacağım zira tek isteğim pişmanlık görmekti, özürdü.

* Sen de beni severdin dedi. Benim sevgimi sen çok yanlış anlamışsın. Sen benim abimdin.

Yorum Yap