AKP’li belediye parkı yıkıp terminal yapıyor

 AKP’li belediye parkı yıkıp terminal yapıyor

1999 yılında ANAP’tan Belediye Lideri olan şimdiki AKP Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, ilçelerden gelen araçların kullandığı ve Bafra garajı olarak bilinen, çeşitli depolama ve ticaret binaların bulunduğu alanı kamulaştırarak, eski ve çirken yapıları yıkarak alanı park haline dönüştürdü.

Kenti denizle buluşturma projesi kapsamında yapılan ve Kültür Parkı ismi verilen alan vatandaşların da beğenisini kazandı. Lakin 22 yıl sonra AKP’li Mustafa Demir, Kültür Park’ın bir kısmına evvel “Alo 153 Kent İdare Merkezi Hizmet Binası” koydu. Artık de ilçeden gelen araçlar için garajı yapmak için dozerleri parka soktu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

YANSILARA ALDIRIŞ ETMEDİ

Samsun Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, Atatürk Kültür Merkezi yanında yer alan Kültür Park’a inşa edeceği ihalesini gerçekleştirdiği ‘İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’ projesinin inşaatı başladı. Lider Demir, bütün karşı çıkmalara karşın başlattığı inşaatta inceleme yaparken, Mimarlar Odası Samsun Şubesi’nin dolgu alanı ve Kıyı Kanunu’na alışılmamış yapı olduğu gerekçesiyle belediyeye dava açacağını açıkladı. Bölgede çalışmaya başlayan iş makineleri ve dozerler, vatandaşların dinlendiği ağaçlara ve yeşile alana ziyan verilmesine reaksiyon gösterdi.

İLÇE MİNİBÜSLERİ GELİYOR

Proje ile ilgili açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, daha evvel proje hakkında bilgi verirken yaptığı açıklamada, “Özellikle kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız, günübirlik kent merkezine gelmek istese, birden fazla araç değiştirmek zorunda kalıyor. Genelde özel araçları olmadığı için büyük külfet yaşıyorlar.

Yatırıma başladığımız İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi projesini gelecek yıl hizmete sunarak, bu sorunu da ortadan kaldırmış olacağız. Atatürk Kültür Merkezi yanındaki Kültür Park alanında hizmet verecek merkez, araçların toplanma yeri olmayacak. Kapalı alanı 250 metrekareyi geçmeyen sundurma tipi inşa edilecek projede, 13 indirme peronu, 3 adet havaalanı servis peronu, 3 adet bilet gişesi, 72 araçlık açık otopark ve 12 araçlık taksi durağı bulunacak. 1 çizgiden ise en fazla 2 minibüs durabilecek” diye konuştu.

Yorum Yap