Akşener’den Erdoğan’a dikkat çeken ‘söke söke alırlar’ cevabı

 Akşener’den Erdoğan’a dikkat çeken ‘söke söke alırlar’ cevabı

YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine devam ettiği Muğla’da Milas ilçesinde esnafın kaygısını dinleyerek başladı. Akabinde Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Osman Gürün’ü makamında ziyaret etti.

Akşener, çıkışta kendisine yöneltilen soruları yanıtlandırdı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“İKTİDAR OLACAĞIZ VE MUHAKKAK O PARALARI ÖDEMEYECEĞİZ”

Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kanal İstanbul’un ihalesine girenlere ödeme yapmayacağız” diyen muhalefete verdiği “Söke söker alırlar” cevabını şöyle kıymetlendirdi:

*Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanının bu Kanal İstanbul’la ilgili olarak hem bizim hem CHP Genel Lideri Sayın Kılıçdaroğlu’nun ısrarla o ihaleye girecek olan şirketlere dair söylediğimiz kelamlar üzerine sakın ola ki, bu sistemin içinde yer almayın paranızı ödemeyeceğiz diye söylediğimiz kelamlara karşılık verdi.

*Sayın Erdoğan anlaşılıyor ki, gelecek birinci seçimde iktidar olamayacaklarını, seçimi kazanamayacaklarını anlamış. Sayın Erdoğan milleti tehdit etti, kelama söke alırlar; Sayın Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve milletinin Cumhurbaşkanı mıdır yoksa tahkim üzerinden Batılı ülkelerin Çin üzere ülkelerin savunucusu mudur, onların avukatı mıdır anlaşılamamıştır.

*Her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Ben buradan kendi partim ismine tekrar söyleyeyim, yerli yabancı tüm şirketlere sesleniyorum bu ihalenin içinde yer alanlar, mutlaka biz birinci seçimde iktidar olacağız ve muhakkak o paraları ödemeyeceğiz, şimdiden bilin. Sayın Erdoğan da bunu kabul etmiş görünüyor.

“TAPUNUN DELİNMESİ ÇERÇEVESİNDEN BAKIYORUM”

“Marmaris’te ormanlık alanda çıkan yangının şaibeli olduğu ve buraya otel yapılacağı düşünülüyor siz bu yangını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu yanıtlayan Akşener, şöyle karşılık verdi:

*Dün bir arkadaşımdan duydum çok hoşuma gitti. Akıllı yangınlar diye bir kavram var. Buralı Muğlalı kardeşlerimizden ortaya çıkmıştır. Bu akıllı yangınlar tatil yörelerinde, kıyı etraflarında çok sık başımıza gelen söndürülmesinde nedense ekseriyetle sıkıntılar olan ve yeteri ölçüde yandıktan sonra söndürülen yangınlar bunlar.

*Bunun peşinde olacağız. Bir şehidimiz var, yeri cennet olsun kardeşimizin. Bu artık Türkiye’nin yönetilemediğini, son devirlerde ortaya çıkanlar üzerinden baktığımızda Türkiye’nin dağına taşına kuşuna çöküldüğü manasını taşıyor.

Daha vahim bir şey var Türkiye’de yolsuzluklar şaibeler vakit zaman olmuştur lakin Osmanlı periyodundan beri yapılmayan bir şey vardır tapunun delinmesi. Türkiye’de maalesef bu da gerçekleşmiştir. Bu çerçeveden Marmaris’teki yangına bakıyorum.

Yorum Yap