Ali Babacan’dan Erdoğan’a güç sorular

 Ali Babacan’dan Erdoğan’a güç sorular

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Ankara’da, partisinin Sincan İlçe Başkanlığı binası açılışında konuştu.

“90’LI YILLARI ARAR DURUMDAYIZ”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Konuşmasına, ülkenin 90’lı yıllardan daha beter duruma düştüğünü belirterek başlayan Babacan, “90’lı yılları arar bir duruma gelmiş durumdayız. Mafya, çete, cürüm örgütleri ortalıkta cirit atıyor. Her yere pislikler saçılıyor. Şu anda 28 Şubatçılar çıkıp diyor ki, ‘iktidar gemisinin rotasını biz çiziyoruz.’ Perinçek, iktidarın üçüncü ortağı. Mafyayla kol kola girenler gemide oturuyorsa, dümendeki kişi hukuku hiçe sayıyorsa ve 28 Şubatçılar bu geminin rotasını çiziyorsa; ülke, 1990’lı yıllardan daha berbat bir duruma düştü demektir” dedi.

“SİYASAL ŞİDDET HER SOKAK BAŞINDA KARŞIMIZA ÇIKIYOR”

İzmir’deki HDP binasına yapılan son hücumla birlikte ülkede şiddetin tırmanışa geçtiğine dikkat çeken Bababcan, “Bir siyasi partinin vilayet binasında gündüz gözüyle bir cinayet işlenebiliyor. Siyasal şiddet her sokak başında karşımıza çıkıyor. Gazeteciler ve siyasetçiler tehdit ediliyor, fiziki şiddetle karşı karşıya kalıyor. Mafyaya özel af çıkarılıyor. Yargı bağımsızlığının ve tarafsızlığının esamisi okunmuyor. Milletimiz ekonomik krizi iliklerine kadar hissediyor. İşsizlik artıyor. Bu ülkede yoksulluk intiharları başladı. RTÜK televizyonlara yazı gönderdi, ‘bu yoksulluk intiharlarını yayınlamayın’ diye. Yoksulluktan, çaresizlikten kendi canına kıyan insanların ülkesi oldu Türkiye.” diye konuştu.

“ERDOĞAN’IN YANINDA KÜMELENEN ÜÇ-BEŞ VARLIKLI VAR”

“AKLA HAYALE GELMEYECEK BİR ŞEBEKE KURULMUŞ”

Peker’in tezleri karşısındaki sessizliğe de değinen Babacan, “İddialara nazaran cürüm örgütü önderleri, siyasetçiler, bürokratlar, iş insanları ve medya mensupları ortasında akla hayale gelmeyecek bir şebeke kurulmuş. Milyon avrolar havalarda uçuşuyor. Ya memlekette yer yerinden oynuyor, bütün dünya basını Türkiye’de olup biten, bu ortaya saçılan pisliklerden bahsediyor. Cumhurbaşkanı susuyor. Bir televizyon kanalı, bir şirket bu türlü savların sorumluluğunu taşıyamayarak gazeteciyi işten çıkardı. Bir de devlet tarafına bakıyoruz; haftalardır tüm savların etrafında dolandığı bir kabine üyesinin yükünü, Cumhurbaşkanı taşımaya devam ediyor”

“SİZİ MEDYA TETİKÇİLERİ Mİ SAVUNUYOR?”

Devamında “Erdoğan’a soruyorum” diyen Babacan, “Sizin idarenizde bakanlar, yargı mensupları yahut bürokratlar devlet içinde bir çete faaliyeti mi gerçekleştiriyor? Sizi desteklemek için yapılan haberlerin finansmanı, yeniden sizin talimatınızla ve usulsüzlükle sağlanan finansmanla mı yönetiliyor? Sizi medya tetikçileri mi savunuyor? Sizin idarenizde kamu kaynakları, iktidarınıza yakın dar bir zümreye mi aktarılıyor? Bunların karşılığını bekliyorum” dedi.

“GELİN BU ŞEBEKEYE BİR DEFA DAHA SON VERELİM”

AK Partiye gönül verenlere seslenen Babacan, devamında şunları söyledi:

“Mafyanın siyasi gündemi belirlediği, siyasetçilerin çetelerle işbirliği tuttuğu bugünleri kabul etmediğinizi, kabul edemeyeceğinizi çok âlâ biliyorum. Tüm bu adaletsizlikleri, tüm bu baskıyı asla sinenize çekmediğinizi de biliyorum. 28 Şubat karanlığını üstümüzden alsın dediğiniz insanların, 28 Şubatçılarla birlikte yol yürümesinden çok çok rahatsız olduğunuzu biliyorum. Gelin eski mağdurların, yeni mağduriyetlerine sessiz kalmayacağımızı daima birlikte gösterelim. Gelin bu mafya, siyaset, bürokrasi, medya şebekesine bir sefer daha son verelim”

“DÖNÜLMEZ AKŞAMIN UFKUNDAYIZ”

“Bir periyot artık kapanıyor. Ülkemizin hiçbir sıkıntısını çözemeyen, ülkemize kaygı ve baskıdan diğer artık hiçbir vaat sunamayan bu iktidarın periyodu artık kapanıyor. Dönülmez akşamın ufkundayız. Biz, Türkiye’yi içinde olduğu çukurdan en kısa müddette çıkaracağız.”

Yorum Yap