Altay’da Lider Özgür Ekmekçioğlu tekrar seçildi

 Altay’da Lider Özgür Ekmekçioğlu tekrar seçildi

18 yıl ortanın akabinde Muhteşem Lig’e yükselme başarısı gösteren Altay’da Olağan Seçimli Genel Heyet heyecanı yaşandı. İzmir Atatürk Stadyumu’nda bulunan Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği İzmir Şubesi’nin toplantı salonunda yapılan kongreye tek aday olarak giren mevcut lider Özgür Ekmekçioğlu, tekrar lider seçildi. 2016 yılında başkanlık misyonunu yürütmeye başlayan Özgür Ekmekçioğlu, misyona geldiği günde 3. Lig’de bulunan siyah-beyazlı grubu, 5 yıl içerisinde Harika Lig’e taşıdı. Özgür Ekmekçioğlu, kongrede kullanılan 110 oyun tamamını alarak itimat tazeledi.

“30 Ekim’de konutumuza dönüyoruz”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kürsüde bir konuşma yapan Özgür Ekmekçioğlu, idare heyeti arkadaşlarına, ailesine, topluluğa ve taraftara teşekkür ederek konuşmasına başladı. Ekmekçioğlu, 2016 yılında verdikleri Üstün Lig’e çıkma kelamının tuttukları için memnun olduklarını belirtti. Ekmekçioğlu, imali tamamlanmak üzere olan Alsancak Stadyumu hakkında da konuşarak, “İnşallah 30 Ekim’de konutumuza dönüyoruz. Kelamımız yerde kalmadı. En büyük gurur bu oldu” dedi.

Toplam borç 174 milyon lira

Kulübün mali tablosunu da açıklayan Ekmekçioğlu, “Bugün geldiğimiz noktada mali manada kulübümüzü Harika Lig’e taşımak gerekiyordu. 2 Şubat’tan itibaren 88 milyon TL borcumuz vardı. Orta transfer, maç başı paraları, galibiyet ve şampiyonluk primleri, deplasman masrafları, SGK ve vergi masrafları, sıhhat masrafları, saha bakımları üzere maliyetlerimiz oldu. Toplamda 174 milyon TL kulübümüzün borcu var. Devam eden kontratlar de 25 milyon TL. Devam eden davalarımız var, kazanacağımız davalarımız var” diye konuştu.

“Kimse bu kulübün divanına ve başkanlık makamına hakaret edemez”

Son vakitlerde toplumsal medya üzerinden gelen reaksiyonlar olduğuna da değinen Ekmekçioğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Biz toplumsal medyaya nazaran kulüp yönetmiyoruz. Hürmet ve sevgi çerçevesinde kulübü yönetiyoruz. Toplumsal medyada edilen hakaretleri asla kabul etmiyorum. Gereken hukuksal çabayı vereceğiz. Kimse bu kulübün divanına ve başkanlık makamına hakaret edemez. Ben buna müsaade etmem. Bugünden sonra kulübümüzü çok daha güzel temsil etmek zorundayız. Farklı bir ortamdayız, Üstün Lig’deyiz. Ben yapan tenkide sonuna kadar varım. Kontrol raporlarımızda her vakit şeffaflıktan yanayız. Bu kulüp özel hesap devrine geçiyor. Bunlar oturdukça hesaplar daha da şeffaflaşacak. Kulübümüzün tüm bedellerine sahip çıkmalıyız.”

Ekmekçioğlu’nun konuşmasının akabinde Divan Heyeti Lideri Ahmet Taşpınar, Ekmekçioğlu’na plaket takdim etti.

Yeni idare konseyi

Altay’da yeni idare konseyi listesi ise şöyle: Özgür Ekmekçioğlu (Başkan), Cem Torunoğlu, Levent Doğanoğlu, Gökhan Kışla, Zeki Sökmen, Murat Sarıçelik, Maksut Karaosman, Murat Günaçtı, Çağatay Akar, Kenan Tiyanşan, Ali Cenk Kentli, Kerem Sancak, Fırat Sancak, Ömer Emre Kubba, Onur Uyanık ve Aykut Dikencik.

Yorum Yap