Trabzonspor, Fode Koita ile 3 yıllık mukavele imzaladı

 Trabzonspor, Fode Koita ile 3 yıllık mukavele imzaladı

Muhteşem Ligde yeni dönemde şampiyonluk hedefleyen Trabzonspor, Kasımpaşa ile kontratı biten Gine asıllı Fransız futbolcu Bangaly Fode Koita’yı takımına kattı. Trabzonspor’un Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen merasimle 30 yaşındaki forvet, bordo mavili kulüple 3 yıllık kontrata imza attı.

‘YATTARA’DAN SONRA İKİNCİ GİNELİ FUTBOLCUMUZ’

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İmza merasimine katılan Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, ”Koita’nın devre ortasından beri kulübün gündeminde olduğunu söyledi. Ağaoğlu, Bu transferi devre ortasında gerçekleştirmek istedik lakin finansal şartlardan ötürü bu mümkün olmadı. Kısmet bugüneymiş. Kendisi Yattara’dan sonra kulübümüzde forma giyecek olan ikinci Gineli futbolcu. Doğal olarak Gineli olduğu için Yattara’nın ve santrfor olduğu için de en golcü futbolcularımız kimse bugüne kadar onların hepsinin göstermiş olduğu performansı kendisinden bekliyoruz. Kendisi de bunun şuuru içinde. Kulübümüzü, ligimizi yakından tanıyor. Hocamızın istediği bir oyuncuydu. Hocamızın talepleri doğrultusunda bu transferi gerçekleştirmenin memnunluğunu yaşıyoruz” dedi.

‘TRABZONSPOR FORMASINI TAŞIMAK KOLAY DEĞİL’

Koita’nın bu dönem mukavele imzalanan 4 oyuncudan biri olduğunu söz eden Ağaoğlu, ”Yarın da sıhhat denetiminden geçtikten Marek Hamsik için de imza merasimi gerçekleştireceğiz. Büyük bir kulübe, topluluğa, aileye geldi. Trabzonspor formasının doğal ki yükü var. Trabzonspor formasını taşımak kolay değil. Her atletin, her atletin çarçabuk üstesinden kalkabileceği bir yük değil. Başarısızlığa asla tahammülü olmayan, başarıyı da şampiyonluğu da bugün değil dün isteyen, sabır sözünün de fazla mana tabir etmediği bir camia Trabzonspor topluluğu. Bizi zati öteki topluluklardan farklı kılan pek çok özelliğimizden birisi de bu fakat eminim ki Koita bu süreci muvaffakiyetle yönetecektir ve topluluğumuza, taraftarlarımıza, taraftarlarımızın beklentisi doğrultusunda hizmet edecek ve bu sene şampiyonluk çabası verecek olan, o çabanın içerisinde olan Trabzonspor Kulübünde bu uğraşın en kıymetli aktörlerinden birisi olacaktır. Topluluğumuz ve taraftarlarımız ismine kendisine güzel geldin diyorum” diye konuştu.

‘BURADA OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM’

Ahmet Ağaoğlu’nun kelamlarına karşılık veren Koita da ”Beni burada ağırladığı için emeği geçen, çalışan herkese, buraya gelmem sürecinde emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bildiğiniz üzere sıkıntı bir dönem oldu ve bu noktaya gelene kadar çok zorluklar atlattık. Şu an burada olduğum için çok memnunum. Çok konsantre olacağım ve elimden gelen en âlâ performansı göstermeye çalışacağım. Elimden gelenin azamisini yapacağım muvaffakiyet amaçlarımızı elde edebilmek için. Burada olmaktan ötürü çok mutluyum” dedi.

AĞAOĞLU MUVAFFAKİYET KELAMI İSTEDİ

Koita’nın akabinde tekrar kelam alan Ağaoğlu, yeni transfere kendisini alanda ağır bir mücadele ve taraftarın muvaffakiyet beklentisinin karşılayacağını vurguladı, bu bahiste kelam vermesini istedi. Koita da ”Şunun kelamını verebilirim ki nitekim çok çalışacağım ve maksimumumu vermeye çalışacağım” karşılığını verdi.

Lider Ağaoğlu imza atmadan evvel de, ”Kendisini bu lige hazırlayan ve bu ligde tanınmasını sağlayan Kasımpaşa Kulübüne de oyuncu üzerindeki emeklerinden ötürü teşekkür etmek istiyorum” diye ekledi. Açıklamaların akabinde Koita ile Ağaoğlu transfer mukavelesini imzaladı.

“ŞAMPİYONLUK İÇİN GELDİM”

Fode Koita son olarak “Trabzonspor’da olduğum için çok memnunum. Konsantre olacağım ve en güzel performansımı göstereceğim. Şampiyonluk için elimden gelenin fazlasını yapacağım” formunda konuştu.

“KENDİSİNE 5 BİN FORMA YAZIYORUM”

Ahmet Ağaoğlu ayrıyeten Fode Koita’ya klasikleşen forma bağışına katıldığını esprili bir biçimde anlatırken; şu sözleri kullandı; “Kendisine 5 bin forma yazıyorum. Ne manaya geldiğini sonra anlatacağım. Birazdan idmana çıkacak, sıhhati buna el vermeyebilir. Bilgi veren oldu mu? Tamam, arkadaşları yardımcı olur. Formayı beğendi, ödeyeceği paranın karşılığını alacak.”

Fode Koita, Trabzonspor’da yeni dönemde 19 numaralı formayı giyeceğini açıkladı.

Yorum Yap