Annesinin öldürüldüğü dehşet gecesini savcıya anlattı

 Annesinin öldürüldüğü dehşet gecesini savcıya anlattı

Mehmet Erdoğan, ikinci evliliğini yaptığı, 9 aylık eşi Opr. Dr. Zeynep Erdoğan’ı 10 Mayıs’ta Çankaya ilçesi Mutlukent Mahallesi’ndeki meskenlerinde bıçaklayarak öldürdü. Erdoğan, cinayetten evvel konutta bulunan, eşinin birinci evliliğinden oğlu Ahmet A.’yı dövüp, ellerini ve ayaklarını bağlayarak, bodrum kattaki depoya kilitledi.

Erdoğan, eşine ilişkin arabayla kaçarken, Ahmet A. da kapatıldığı yerden sürünerek dışarı çıktı. Ahmet A.’nın yardım istemesiyle olay yerine gelen polis grupları, Erdoğan’ı kısa müddette yakaladı. Erdoğan, emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

PSİKOLOG NEZARETİNDE HER ŞEYİ ANLATTI

Mehmet Erdoğan’ın cinayetten evvel bağlayıp, darp ettiği Ahmet A., hastanedeki tedavisinin tamamlanmasının akabinde 40 gün sonra hekim ve psikolog nezarette soruşturmayı yürüten savcıya tabir verdi.

Ahmet A., annesinin Mehmet Erdoğan ile internetten tanıştığını ve 2020 yılının Haziran ayında evlendiklerini belirterek, “Evlenmeden kısa mühlet evvel annemden 60 bin lira istediğini biliyorum. Evlendikten sonra da hem Mehmet hem de kardeşi B.E., iş kuracakları vaadiyle annemden daima para istiyorlardı. Annem bir müddet sonra para vermemeye başladı. Bu periyotta konutta 300 bin lira pahasında altın ve para çalındı. Bunun dışında Mehmet Erdoğan annemin kredi kartlarını da kullanıyordu. Annem bu kişinin gerçek yüzünü görünce boşanmak istedi. Bu nedenle daima hengame çıkıyordu. Bu arbedelerden birinde annemin boğazını sıkınca şikayetçi olduk ve uzaklaştırma kararı alındı” dedi.

Foto: DHA / Opr. Dr. Zeynep Erdoğan, ikinci evliliğini yaptığı 9 aylık eşi Mehmet Erdoğan tarafından öldürüldü.

‘ALTINLARI ÇALDIĞINI İTİRAF ETTİ’

Bu olayın akabinde Mehmet Erdoğan’ın, paraya gereksinimi olduğu için altınları kendisinin çaldığını itiraf ettiğini, aldığı bütün paraları geri ödeyeceğini söyleyerek, annesinin kendisini affetmesini sağladığını anlatan Ahmet A., şunları kaydetti:

* Annem kendisine son bir baht vereceğini söyledi. Şahsın itirafları sırasında yanlarındaydım. Tekrar bizimle yaşamaya başladı lakin anneme corona virüsü salgınından ötürü işlerinin uygun gitmediğini, işleri düzeldikten sonra aldığı paraları ödeyeceğini söyledi.

* Kısa bir mühlet sonra konuttan tekrar altın çalındı. Şahıs bu altınları da kendisinin aldığını sonra itiraf etti. Annem artık bu şahıstan kurtulmak istiyordu.

* Olaydan bir gün evvel de üçümüz evdeydik. Saat 24.00 sıralarında annem uyumak için odasına gitti. Ben de bir mühlet annemin yanında bekledim; uyuyunca kendi odama geçtim.

‘SÜRÜKLEYEREK BODRUM KATA İNDİRDİ’

Uyuduktan sonra başına aldığı sert darbe ile uyandığını anlatan Ahmet A., “O anları hayal meyal hatırlıyorum. Mehmet el ve ayaklarımı iple bağladı. Ben kurtulmak için uğraşırken elindeki odun ile tekrar başıma vurdu. Çırpınarak ayaklarımdaki bağdan kurtuldum. Terasa çıkan Mehmet, daha sonra getirdiği telle tekrar ayaklarımı bağladı sonra beni sürükleyerek bodrum kata indirdi. Bu sırada, ‘Çanta nerede?’ diye soruyordu. Sorduğu çantanın içinde anneme ilişkin kıymetli evrak ve para vardı. Çantanın yerini söylemedim. Şahıs beni bodruma indirdiğinde yerde karton, yastık ve battaniye vardı. Bunları görünce bana yapacaklarını planladığını anladım. Beni bodruma kapattıktan sonra gitti” dedi.

‘BURNUMLA KAPIYI AÇTIM’

Mehmet Erdoğan’ın sabaha karşı tekrar yanına geldiğini aktaran Ahmet A., “İkinci geldiğinde bana pide ve içecek getirdi. Bir müddet başımda dikilip sigara içti. Hiçbir şey söylemeden gitti. Gidince sürüne sürüne merdivenlerden çıktım. Burnumla dış kapıyı açarak çıktım ve etraftakilerden yardım istedim. Polis geldiğinde annemin öldürüldüğünü öğrendim. Şahıstan şikayetçiyim” dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, Zeynep Erdoğan’ın, evlendikten yaklaşık 3 ay sonra Mehmet Erdoğan’ı şiddet uyguladığı için şikayet ettiği, soruşturma sonucu kuşkulu hakkında ‘eşe karşı taammüden yaralama’ hatasından 8 aydan 2 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldığı ortaya çıkmıştı. Yeniden Zeynep Erdoğan’ın şikayeti üzerine Mehmet Erdoğan hakkında ‘güveni berbata kullanma’ cürmünden da farklı soruşturma yürütüldüğü belirlenmişti. (DHA)

Yorum Yap