İki kardeş cinsel istismarı çizerek anlatmıştı… Bakanlık açıklama yaptı

 İki kardeş cinsel istismarı çizerek anlatmıştı… Bakanlık açıklama yaptı

Antalya’nın Finike ilçesinde, kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.’nin (10), cinsel istismara uğramasına ait yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A., yargılandıkları Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi’nce, üçüncü duruşmada tahliye edilmişti…

TOPLUMSAL MEDYADA REAKSİYON TOPLADI

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Antalya’nın Finike ilçesinde, 6 Mayıs 2020’de kız çocuğu G.E.G. ile ağabeyi İ.E.G.’nin istismara uğradığı kuşkusunun akabinde bahsin kolluk güçlerine intikal ettirildiği belirtildi.

Birinci görüşmenin Çocuk İzlem Merkezi’nde yapılmasından sonra çocuklara psikososyal dayanak verilmeye başlandığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

* Antalya Elmalı’da gerçekleşen iki kardeşin istismar edilmesi olayı ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur:

* 06.05.2020 tarihinde iki kardeşin istismara uğradığı kuşkusu oluşması üzerine mevzu kolluk güçlerine intikal ettirilmiştir. Birinci görüşmenin Çocuk İzlem Merkezimizde yapılmasının akabinde çocuklarımıza psikososyal takviye verilmeye başlanmıştır.

* Yargılama sürecinin başlaması ile birlikte Bakanlığımız davaya müdahil olmuştur. 16.10.2020 tarihinde gerçekleştirilen birinci duruşmada anne ve üvey baba tutuklanmıştır.

* 05.01.2021 tarihinde gerçekleştirilen üçüncü duruşmada sanıkların tahliyesine karar verilmiş, Bakanlığımız avukatları karara itiraz etmiştir.

* 05.03.2021 tarihinde gerçekleştirilen duruşmada Bakanlığımız avukatları sanıkların tutuklanması talebinde bulunmuştur.

* 21.05.2021 tarihindeki duruşmada ise Bakanlığımız avukatları sanıkların tutuklanması talebini yinelemiştir.

* Bu travmatik süreçte çocuklarımızı muhtaçlık duydukları toplumsal hizmet modellerimiz ile desteklemeye devam ediyoruz.

*Faillerin mümkün olan en ağır cezayı alması için devam eden hukuksal süreçte çocuklarımızın üstün faydası gözetilerek Bakanlığımızca yakın takibimizi sürdüreceğiz.

Yorum Yap