Aşı sırasında hücuma uğrayan tabip gözyaşlarını tutamadı

 Aşı sırasında hücuma uğrayan tabip gözyaşlarını tutamadı

Olay, merkez Onikişubat ilçesindeki Cumhuriyet Aile Sıhhati Merkezi’nde meydana geldi. C.B., aşı yaptırmak için aile sıhhati merkezine gitti. Teze nazaran C.B.’nin aşısı, randevu saatinde yapılmadı. Bunun üzerine C.B. ile aşılamadan sorumlu aile doktoru Yeşim Tiyekli ortasında tartışma çıktı. Aşı sırasında bekleyen vatandaşlar C.B.’yi sakinleştirmeye çalışırken, Yeşim Tiyekli de yaşadıklarını kayıt altına almak için cep telefonu kamerasıyla çekim yapmak istedi. C.B., kendisini görüntüleyen Tiyekli’nin eline vurarak telefonu düşürdü. Aile sıhhati merkezinin güvenlik kameralarına da yansıyan olayda C.B. vatandaşlar tarafından dışarı çıkarılırken, Tiyekli polisi aradı. Polis tarafından aşısı yapıldıktan sonra gözaltına alınan C.B., sözünün akabinde hür bırakıldı.

‘ÇOK ÜZGÜNÜM’

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Tartışmanın aşının randevu saatinde yapılmamasından ötürü çıktığını söz eden ve C.B.’ye randevuların bazen 5-10 dakika gecikebildiğini söylediğini belirten Yeşim Tiyekli, yaşananları şöyle anlattı:

“CİMER’e şikayet edeceğini söyledi. Ben de istediği yere şikayet etme hakkı olduğunu belirtip ‘Bu randevuları biz belirlemiyoruz ve bunları yapmaya çalışıyoruz. Biraz beklerseniz hepsini yapacağız’ dedim. Kendisi ‘Hayır, ben evvel yapılmak istiyorum’ dedi. Dışarı bekleyenler olduğunu, onların içerisinde aşı sırası kendisinden evvel olabilecek şahısların olabileceğini, o nedenle de beklemesi gerektiğini belirterek sırası gelince kesinlikle aşısının yapılacağını söyledim. ‘Beni evvel alacaksınız, başkaları beni ilgilendirmiyor’ diyor. Ben, ‘Vatandaşımın hakkını korumak zorundayım, kimseyi evvel alamam’ dedim. O denli deyince üzerime yürüdü ben de biraz geriye çekilerek cep telefonumun kamerasıyla çekmeye çalıştım. Kamerayı görünce elimdeki telefonu almak için elime vurdu. Ben şu anda sahiden çok üzgünüm” dedi.

‘GÖZYAŞLARINI TUTAMADI’

Gözyaşları içerisinde moralinin çok bozulduğunu söz eden Tiyekli, “Bakanımız Fahrettin Koca’dan istediğim şu, bu şiddeti kesinlikle önlemesi lazım. Bunu hak etmiyoruz. Ben tansiyonu olan bir beşerim, diyabetim var, tansiyona lisan altı verdiler. Bunu hak etmiyoruz, zira biz milletimize hizmet ediyoruz. Bakanımızın bunu görmesi lazım. Bu şiddeti yapanları en ağır cezayla cezalandırmaları lazım. Tek dileğim bu. 155’i aradım, polis geldi. Vatandaşın sözünü almak için karakola götürdüler. Şikayetçiyim, kamera kayıtlarımız var. İnşallah gereken en ağır ceza verilir. 4 çocuklu bir beşerim lakin anne olarak tek isteğim aşılama hemen bitsin, 6 yaşa kadar insin diye, milletimiz aşılansın diye çabalıyorum. Bunu hak etmediğimizi düşünüyorum hekim olarak, sıhhat çalışanı olarak” diye konuştu.

‘GELECEĞİMİZDEN DE ÇOK ENDİŞELİYİZ’

Olayın akabinde aile sıhhati merkezine giden ve misal olayları daima yaşadıklarını vurgulayan Aile Doktorları Federasyonu İdare Heyeti Üyesi Tabip Muharrem Görgel ise, “Bugün tatsız bir olay yaşadık maalesef, daha evvelki olayların tekrarı üzere. Benzeri olayları çok sık yaşamaya başladık bilhassa bu pandemi sürecinde çok daha zahmetli olaylar yaşıyoruz. Ancak geleceğimizden de çok telaşlıyız, çok ümitsiziz. Gelişen olaylar bizi buna itiyor maalesef” sözlerini kullandı.

Yorum Yap