Aşılama arttı, Edirne’de Bulgar turist hareketliliği başladı

 Aşılama arttı, Edirne’de Bulgar turist hareketliliği başladı

Türkiye ve Bulgaristan ortasında aşı sertifikası kaidelerini yerine getirenler ülkeye girişlerde koronavirüs testi ve karantina uygulamasından muaf tutulunca, alışveriş turizmi için Edirne’ye gelen Bulgaristan vatandaşlarının sayısı her geçen gün artıyor.

AŞI YAPTIRANLARA KARANTİNA MUAFİYETİ

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Corona virüs aşısının ikinci dozunu yaptırıp aşı sertifikasına sahip olan Bulgaristan vatandaşları, Türkiye’ye girişlerinde corona virüs testi ve karantina uygulamasından muaf tutuluyor.

Türkiye ve Bulgaristan ortasında yapılan mutabakatla birlikte aşı yapılmayan 18 yaşının altındaki Bulgaristan vatandaşları da aşı sertifikası bulunan aile fertleri ile seyahat yapabiliyor. Bulgaristan’da korona virüs aşılarının ikinci dozunu yaptıran ve aşı sertifikasına sahip olan vatandaşların sayısı arttıkça, Bulgaristan’a komşu olan Edirne’ye alışveriş turizmi için gelen Bulgaristan vatandaşlarının sayısında da artış yaşandığı görülüyor.

GEREKSİNİMLERİNİ EDİRNE’DEN KARŞILIYORLAR

Edirne’ye alışveriş turizmi için gelen Bulgaristan vatandaşlarının gözdesi haline gelen yerlerden biri olan Ulus Pazarı’na da gün geçtikçe ilgi artmaya devam ediyor.

Cuma günü kurulan Ulus Pazarına gelen Bulgaristan vatandaşları, çabucak hemen her muhtaçlıklarını pazar esnafından ve kent merkezinde bulunan esnaftan karşılıyor.

Corona virüs önlemleri kapsamında dün de vatandaşlara hizmet veren Ulus Pazarı’na Bulgaristan vatandaşlarının ağır ilgi gösterdiği kameralara yansıdı. Ulus pazarı işçisi tarafından sıklıkla hoparlörden Bulgarca ve Türkçe pandemi kurallarıyla ilgili ihtar anonsları yapıldı. (İHA)

Yorum Yap