Bahçeli: Üniversite imtihanları büsbütün kaldırılmalıdır

 Bahçeli: Üniversite imtihanları büsbütün kaldırılmalıdır

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen küme toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor.

“ÜNİVERSİTE İMTİHANLARI BÜSBÜTÜN KALDIRILMALIDIR”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

* Evlatlarımızın hayatını 2 günlük bir imtihana mahkum etmenin adil ve hakkaniyetli bir yanı bize nazaran yoktur. Yürürlükteki imtihan sistemi yeni baştan ele alınmalı, okul öncesi sürecini de hesaba katan modelle her evladımızın ilgi alanına uygun eğitim alanının temini sağlanmalıdır.

* Üniversite imtihanı büsbütün kaldırılmalıdır. Toplam üniversitelerin kontenjan sayısı 1 milyonu aşmaktadır. Türkiye, imtihansız üniversiteye geçişi başarabilecek kapasiteye sahiptir. Gençlerimizi yarış atı üzere göremeyiz.

* İlköğretim ve orta öğretimde uygulanacak müfredat ile ortaöğretim muvaffakiyetini ve olgunlaşma imtihanını temel alan üniversiteye geçiş sistemi uygulanmalıdır.

“NEŞTER VURMANIN VAKTİ GELMİŞTİR”

* Artık üniversite imtihanlarına neşter vurmanın vakti gelmiştir. Buna karşılık MHP sıkıntı etmiş, Türk gençliğinin imtihan maratonlarında eriyip gitmesinde gönlü ve vicdanı razı olmamıştır. Bu niyetimiz yeni değildir, dönüp bizlere düşen sorumluluğun farkına varalım

* Siyasi muhataplarımıza çağrımdır, gelin bu üniversite imtihanlarını kaldıralım. Gençlerimizi bunaltmayalım. Gençlerimiz eğitim, sıhhat, istihdam ve hür vakitlerinin değerlendirilmesiyle ilgili problemlerinin tahlile kavuşturulmasını istiyoruz.

“KILIÇDAROĞLU DERHAL ÖZÜR DİLEMELİDİR”

* Gençlerimizin hassasiyetleriyle oynayan siyasetçileri gördükçe kahroluyoruz. İmtihandan bir gün evvel amaçlı bir haber servis edilmişti. Niyeti berbat birtakım gazeteler ve toplumsal medya hesapları bu palavrası körüklediler.

* Doğruluğunu-yanlışlığını tahlil etmeden devreye giren CHP Genel Lideri Twitter iletisiyle gençlerimizi galeyana getirmek için meydana çıktı. Kılıçdaroğlu kendisini rezil etti. Palavra makinesi tekledi, su kaynattı.

* Türkiye ile Katar ortasında askeri alanda eğitim, teknik ve bilimsel işbirliği muahedeleri 27 Mayıs tarihinde imzalanmıştı. Doha’da imzalanan Türkiye ile Katar ortasında askeri sıhhat alanında eğitim ve işbirliği protokolü askeri çalışanın Türkiye’de eğitim alması kararlaştırılmıştır.

* Katarlı gençlerin imtihansız tıp okumaları gerçek dışıydı. Bunu haber yapan haber siteleri özür dilemiştir lakin Kılıçdaroğlu’ndan hâlâ özür gelmemiştir. Derhal özür dilemek mecburiyetindedir.

“KILIÇDAROĞLU’NA AÇIK TEKLİF SUNUYORUM”

* Pinokyo olsa burnu büyürdü. Kılıçdaroğlu’na açık bir teklif sunuyorum, kendisini her tutsak almışsa, kimler zincire vurmuşsa korkmasın bize itiraf etsin.

* Bunu yapamıyorsa telgraf çeksin, ya da bir ulak göndersin. Yardımsa yardım edelim, imdat diyorsa elinden tutalım. Fidye istiyorlarsa karşılayalım.

* Doğruluk emanet, palavra hıyanettir. Cetlerimiz ne hoş söylemiş; ak koyun ak bacağından, kara koyun kara bacağından asılır. Eğri değiliz, eğilenlerden değiliz. Hak yolundayız, hakkın yanındayız. Hakikatin arkasındayız.

* Biz hakikat ve dürüst olmaktan korkmuyoruz. Biliyoruz ki kaybedeceğimiz sırf makûs ve yanlış insanlardır. Aklımdasın diyen balıklara, ömrümsün diyen kelebeklere aldanmayız. Yükü yanlışsız olanın gücü, düşse bile asla başı düşmez, düşürülemez.

Yorum Yap