Bayan tabibi taciz eden hastası hakkında iddianame

 Bayan tabibi taciz eden hastası hakkında iddianame

Bakırköy İncirli’de özel bir hastanede misyon yapan Anestezist ve Algoloji Uzmanı Prof. Dr. Nebahat Bulut’u (46) toplumsal medya üzerinden daima ileti ve yorumlarla rahatsız eden hastası kuşkulu Özcan A. (58) hakkında iddianame hazırlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, kuşkulu Özcan A.’nın hasta olarak hastaneye geldiğine ve müşteki Nebahat Bulut’un da kendisini muayene ettiğine yer verildi.

İddianamede, müşteki Nebahat Bulut’un, şüphelinin muayene esnasında kendisine yönelik fizikî bir temasta bulunmadığına ancak toplumsal medya üzerinden bildirilerle rahatsız edildiğine yönelik beyanlarına yer verildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

İddianamede suçlamaları kabul etmeyen kuşkulu Özcan A.’nın, “En içten hislerimle sevgi ve hürmetlerimi sunarım bedelli hekimim, 1964 doğumluyum. Eşimden ayrıldım, insanların umutlarını çalmak istemiyorum. Sen bir yıldızsın. Başarılı insan hekim Nebahat Bulut. Geçmişiniz güneş, bugününüz yıldız, geleceğiniz ışık olsun. Ben mi sebep oldum yalnızca ben mi sorumluyum” formunda paylaşım ve yorumlarla müştekiye yönelik cinsel taciz işlediği tarafında kuvvetli kuşkunun olduğu belirtildi.

İddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısı, kuşkulu Özcan A. hakkında ‘zincirleme olarak elektronik haberleşme araçlarıyla cinsel taciz’ hatasından 5 aydan 5 yıl 3 aya kadar mahpus cezasına çarptırılmasını istedi. İHA

Yorum Yap