Bayrağa saygısızlık yapan AKP’lilere kabahat duyurusu

 Bayrağa saygısızlık yapan AKP’lilere kabahat duyurusu

DÜZGÜN Parti Merkez Disiplin Heyeti Üyesi Ömer Furkan Dağ, “O bayrakta babamın da kanı var” diyerek Türk Bayraklarını sofra bezi yapan AKP Gebze İlçe Teşkilatı hakkında hata duyurusunda bulundu.

“HESABINI SORMAZSAM NAMERDİM!”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Şehit Polis Celil Dağ’ın oğlu DÜZGÜN Parti Merkez Disiplin Heyeti Üyesi Ömer Furkan Dağ, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda,“O bayrakta babamın da kanı var. Bunun hesabını sormazsam namerdim!” diyerek, AKP Gebze İlçe Teşkilatı hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

SAVCILIĞA DİLEKÇE VERDİ

UYGUN Parti Merkez Disiplin Konseyi Üyesi Ömer Furkan Dağ, Gebze Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı kabahat duyurusunda şu sözlere yer verdi:

* Bayrağımıza yapılan bu yakışıksız atak babasını teröre şehit vermiş bir evlat olarak beni ve Türk Milletini derinden sarsmış, bu ve bunun üzere saygısızlıklarla hukuk gayreti vermek için hata duyurusunu yazmak mecburî hale gelmiştir.

* Öncelikle belirtmek gerekir ki; Türk Bayrağı Kanununun 7’de Türk Bayrağı yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk yahut layık olduğu manevi kıymeti zedeleyecek rastgele bir formda kullanılamaz.

* Resmi yemin merasimleri dışında her ne gayeyle olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez.

KAYA, ÖZÜR DİLEMİŞTİ

AKP Gebze ilçe Lideri Recep Kaya, reaksiyonlar üzerine hususla ilgili yazılı bir açıklama yapmıştı.

Kaya çıkmasında, “Aziz Şehitlerimizin kanının simgesi, bağımsızlığımızın sembolü ve tartışmasız biçimde en kıymetli kutsalımız olan Ay-Yıldızlı bayrağımız uğruna can vermeye hazır bir teşkilat mensupları olarak, Türk Bayrağımızı bugüne kadar en yüksek noktalara taşımak ve orada dalgalandırmak için gayretimizi sürdüreceğimizi, yapılan tenkitleri ve hassasiyeti hürmetle karşılayarak, bu manzaraya sebebiyet verdiğimiz için ulu milletimizden özür dilediğimizi hürmetlerimizle kamuoyunun bilgilerine sunarız” sözlerine yer vermişti.

NE OLMUŞTU? 

Kocaeli AKP Gebze ilçe Teşkilatı’nın Arapçeşme Mahallesi’nde sandık liderleri toplantısında, masalara serilen Türk bayrakları sofra bezi üzere kullanılarak üzerine yiyecekler konuldu. AKP’li yöneticilerin toplumsal medyadan paylaştığı toplantının fotoğrafları büyük reaksiyon çekti.

Yorum Yap