Bu site için bu camiyi yıkma kararı aldılar

 Bu site için bu camiyi yıkma kararı aldılar

Gümüşhane Belediyesi’nin şirketi Gümsaş, bir kısmı vatandaşlara ilişkin yere 13 bin metrekarelik inşaat yapmaya başladı. 729 lüks konutun yapıldığı alanın çabucak yanı başında bulunan Morduk Cami (Yeni Cami) ise inşaatla bir arada yıkılacak. Belediyenin, mahalle sakinlerine “Başka yere yeni cami yapacağız” vaadinde bulunduğu sav edildi. Fakat yeni cami için hiçbir teşebbüste bulunulmaması üzerine mahalle sakinleri hareket geçti. Temel kazma sırasında büyük taş modülleri cami duvarına ve penceresinin önünü düştü. Camın dışındaki demir parmaklıklar taşın içeri girmesini engelledi. İmza kampanyası başlatan isimlerden M.K, SÖZCÜ’ye şunları söyledi:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

729 lüks konut yapılıyor.

ALLAH’TAN KORKMUYORLAR

“Cami avlusunun içi taş ve kaya kesimleri ile doldu. Demir korunak olmasa kaya modülü caminin içine girecekti. Yüzlerce kişi imza verdi. Lakin müftü  imza atan bireyleri arayıp geri çekmesini istiyormuş. Kimi arkadaşlar Allah’tan öbür her şeyden korkuyorlar.”

İnşaatla birlikte caminin girişi bu türlü çöktü.

Yeni Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği yöneticileri, AKP Genel Merkezi’ne şu mektubu gönderdi: “Mahalle sakinleri olarak ilgili yetkililere evvel caminin yeni yapılacak yere yapıldıktan sonra yıkılmasını ilettik. Bizler evvel caminin ya kendi yerine ya da hasta, düşkün ve engelli kardeşlerimizin ulaşımını kolaylaştırabilecek yol üzerine yapılmasını istemekteyiz. Mahallemizin bu mağduriyetinin giderilmesi için iktidar partisi olarak sizlerin yakın ilgisini talep etmekteyiz.”

Yorum Yap