Bugün arananlar dün ellerini kollarını sallayarak kaçmışlar

 Bugün arananlar dün ellerini kollarını sallayarak kaçmışlar

Haklarındaki arama, hatta kırmızı bülten kararlarına rağmen hala suça karışmış pek çok isim yakalanamadı. Türkiye, örgüt üyeliğinden dolandırıcılığa kadar çeşitli kabahatlerle karışan isimleri yurtdışına çıkarken havalimanındaki pasaport denetimi sırasında çekilmiş manzaralarından izliyor. Bu şahıslar hakkında Türkiye’de oldukları periyotta neden süreç yapılmadığı ve yurtdışına çıkış yasağı konulmadığı da merak konusu. Hala firari durumda bulunan o isimlerden kimileri şöyle:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

BİR DAHA DÖNMEDİLER

Ergenekon kumpasının savcısı Zekeriya Öz, 17 Aralık soruşturması sırasında uyumu sağlayan İstanbul Başsavcıvekiliydi. Öz, hakkında yakalama kararı çıkarılmasından saatler evvel Artvin’deki Sarp Hudut Kapısı üzerinden kaçtı.

17 Aralık olarak bilinen ve AKP’li kimi bakanlara yönelik rüşvet soruşturmasını yürüten eski savcı Celal Kara da Öz ile birlikte yurtdışına gitti. Her ikisi içinde yakalama kararı çıkarılmıştı. Öz ve Kara, bu kararın çıkarılacağını evvelden haber alıp, saatler öncesinde yurtdışına çıktı.

Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın 1 milyar lira ile ortadan kayboldu. Aydın’ın Brezilya ve Uruguay’da imajları ortaya çıktı. Tosuncuk’un havalimanındaki pasaport denetimi sırasındaki imgeleri medyaya yansıdı.

SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz hakkında kara para aklamadan dava açıldı. Yurtdışı çıkış yasağı getirilen Korkmaz hakkındaki bu kararlar daha sonra kaldırıldı. Korkmaz, İsviçre’de bir otel işi olduğu gerekçesiyle yurtdışına çıktı ve bir daha dönmedi.

Kripto para borsası Thodex’in kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer, 2 milyar dolar vurgun yaptı ve kaçtı. Özer’in yurtdışına çıkış manzaralarını de medyadan takip etti.

Yorum Yap