Çaykur Rizespor’un yeni lideri Tahir Kıran oldu

 Çaykur Rizespor’un yeni lideri Tahir Kıran oldu

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Kongre ve Kültür Merkezi’nde divan başkanlığını Rize Belediye Lideri Rahmi Metin’in yaptığı Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin 91. İnanılmaz Genel Şura Toplantısı’nda yapılan seçimde, tek aday olan Tahir Kıran, lider seçilerek Çaykur Rizespor’un 36. lideri oldu.

Kongrede açıklama yapan Kıran “Çaykur Rizespor Başkanlığı, tıpkı benim üzere her Rizelinin gurur duyacağı, gönülden isteyeceği onurlu bir makamdır. Bugüne kadar maddi manevi hiçbir dayanağı esirgemediğim, memleketimin medarı iftiharı Rizespor’a, çok istememe karşın şimdi vakti gelmediği için lider olmayı düşünmediğimi iki kere basın açıklaması yaparak duyurmuştum. Topluluğumuz sağ olsun, bu teveccüh her geçen gün artarak devam etti. Rize ile adım öylesine iç içeydi ki, bu ısrarlı teveccüh karşısında ben de artık vaktinin geldiğini düşündüm ve bugün karşınıza çıkıp bu onurlu görev için aday oldum. Bir Rizeli olarak Rizespor’a hizmet borcum var. Merhum babam hemşehriniz Turgut Kıran bize Rize sevgisini miras bıraktı. O tam bir Rize sevdalısı olmanın yanı sıra uygun bir Rizesporluydu. Şayet bir işe dört elle sarılmayacaksanız o işe bulaşmayın, ya bir işi tam yapın ya da o işe hiç girmeyin öğüdünü de bize veren oydu. Ben bir armatörüm, denizciyim. Bizim ne zorluklarla boğuştuğumuzla, ne cins meselelere göğüs gerdiğimizle ve karşılaştığımız fırtınalarla kimse ilgilenmez. Soru açıktır. Gemi limana yanaştı mı yanaşmadı mı? Biz kimseyi mazeretlerle boğamayız. Bizim tek vazifemiz vardır o da gemiyi sağlam ve sağlıklı biçimde limana getirmektir. Gerçekten ben de denizcilikteki bu düsturumuzu kulübümüze taşımaya çalışacağım. Mazeret üretmeden sorunun kesimi değil ‘çözümün anahtarı’ olacağız. Tahlil üretebilecek güçlü bir takım ile başarılı yıllar için geliyoruz” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Rizespor efsanesini yarınlara taşımak istiyoruz”

Rizespor’da esaslı bir değişim için alana çıktıklarının altını çizen Kıran “Bu topluluğun menfaatlerini ön planda tutmak ve geleceğini inşa etmek emeliyle yola çıktık. Rizespor’u yalnızca Rize vilayetine sıkışıp kalmaktan kurtaracağız ve bu büyük camiayı vakte taşıyacağız. Rizespor topluluğunu, hem saha içinde hem saha dışında en uygun halde temsil edeceğiz. Rizespor’da esaslı bir değişim için alana çıkıyoruz. Bir ortaya gelmek birlikteliğin başlangıcıdır. Rizespor efsanesini yarınlara taşıyabilmek büyük başarılara imza atabilmek ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için birlikte, omuz omuza yürüyebilmek gerekir. Bugün burada, Rizesporluların bu büyük buluşması birliğin beraberliğin bir timsalidir. Bu salon bunun en büyük şahididir. Bu birlik kuru bir kalabalık değildir. Bizleri bu büyük buluşmaya taşıyan bir idealimiz, birlikteliğimizi sağlayan son derece sağlam bir omurgamız var. Bu omurga, bizleri sarsılmaz bir bütün yapan unsurlarımızdır. Kulübümüzü bütün branşlarda en üste taşımak ve bilhassa lokomotifimiz olan futbolda başarımızı arttırarak hak ettiğimiz hissesi almak; kulübümüzün haklarını saha içinde ve dışında kısaca her tabanda korumak; kulüp kaynaklarını, birikim ve imkânlarımızla birleştirerek, taraftarlarımız ve kentimiz için zenginliğe dönüştürmek biz Rizespor’luların ortak ülküsüdür” sözlerini kullandı.
Kıran açıklamasının devamında “Erişilebilir olmak, Rizespor’un tüm paydaşları ve taraftarla iş birliği içinde olmak, bütçesini Rizespor muhtaçlıkları doğrultusunda, istikamet ve siyasetleri için kullanmak, Karadeniz’de büyük bir güç, ligimizde vazgeçilmez bir ekip olmak, nefret edilen değil sempati duyulan bir spor kulübü olmak, hesap verebilir ve hesap sorabilir olmak, bunlar ben ve grubumun prensipleridir. Davamız, düsturumuz ve prensiplerimiz bize Rize’nin ve Rizespor’un sorumluluğunu yüklerken, tıpkı vakitte Türkiye Futbol Federasyonu ile münasebetlerimizde spor ahlakından odunsuz hareket için bir taraf vermektedir” halinde konuştu.

Lider Tahir Kıran’ın idaresinde ise şu isimler yer aldı: Mustafa Yazıcı, Niyazi Mete, Ali Haydar Er, Yusuf Ziya Alim, Selim Selimoğlu, Ahmet Yılmaz Zehiroğlu, Serkan Karavin, Bilgehan Bayramoğlu, Ceyhun Çıkarı, Zeki Karaoğlu, Oktay Seymenoğlu, Tan Sipahi, Hasan Türüt, Muhammet Mete, Hasan Yavuz Bakır, Sedat Abanoz, Talha Küçükvar, Nurullah Haşimoğlu.

Yorum Yap