CHP’li Özel, ‘ev alana pasaport’ ilanlarıyla MHP’lilere seslendi

 CHP’li Özel, ‘ev alana pasaport’ ilanlarıyla MHP’lilere seslendi

CHP Küme Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında memleketler arası direkt yatırım sayılarından çarpıcı tespitler paylaştı.

Bu sayılara nazaran Türkiye’ye direkt yatırımın 2020 yılında 7,8 milyar dolara düştüğünü, bu sayının 2015 yılında 19,3 milyar dolar olduğunu belirten Özel, “Bu çok önemli bir sorun. Kesinlikle incelenmesi lazım” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“TÜRKİYE’YE İHRACAT İÇİN DEĞİL KONUT ALMAYA GELİYORLAR”

“Türkiye’ye gelen direkt yatırımın büyük bir kısmı üretim, istihdam ve ihracat için gelmiyor” diye devam eden CHP’li Özel, “Bu paranın yarısından fazlası konut, arsa ve ofis satın almak için geliyor. 2018’de gelen her 100 doların 46’sıydı. 2019’da 54’e çıktı. Bu sene gelen her 100 doların 64’ü gayrimenkul alımı için geliyor Türkiye’ye. Direkt yatırımın yüzde 36’sı gerçek manada yatırım olarak geldi, 64’ü konut almak için geldi.”

“DAİRE ALANA VATANDAŞLIK BEDAVA”

CHP’li Özel, konuşmasının devamında İstanbul’da ‘Daire alana pasaport bedava’ ilanlarına dikkat çekerek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin düştüğü durum” diye reaksiyon gösterdi ve AKP’ye takviye veren MHP’lilere seslendi.

Özel, şöyle konuştu:

*Partisini isminde ve her lafında milliyetçilik olanlar şu reklama bakın. Bütün İstanbul’da afişleri var. ‘Vatandaşlığa elverişli daire’ diye. 250 bin dolar verdiğinde sana Türkiye Cumhuriyeti’nin hepimizin taşımaktan onur duyduğu bu pasaportunu veriyorlar. Vatandaş oluyorlar.

*AKP bunu evvel 1 milyon dolar yapmıştı. Sonra 4’e 1’e indirildi. İşveren çıldırdı. Yüzde 75 indirimle 250 bin dolara indirildi. 1 milyon dolarken 70 kişi geldi. 250 bin dolara indirilince 7 bin 200 kişi gelmiş. Lüks dairelerin üzerine vatandaşlık için elverişli, vatandaşlığa uygun, alırsan daireyi pasaport ücretsiz diyorlar.

*Bu mu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı? Buna bu türlü bir kıymet biçilebilir mi? Milliyetçi Hareket Partisi bu iktidarın küçük ortağıdır.

“BASIN TOPLANTISINDA 32 KERE ‘KILIÇDAROĞLU’ DEDİLER”

Dün basın toplantısında çıkacaksın, 32 sefer Kemal Kılıçdaroğlu diyeceksin, bu rezaleti görmeyeceksin! Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu bir meskeni almanın mükafatı olarak veriyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu gelecek ve bu rezaleti bitirecek.”

Yorum Yap