Çiğdem hemşire, 1 ay ortayla Covid-19’u 2 kere yendi

 Çiğdem hemşire, 1 ay ortayla Covid-19’u 2 kere yendi

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Covid-19 ağır bakımında hemşire olarak vazife yapan Çiğdem Berfin Çetinkaya, ocak ayında sıhhat çalışanları için başlayan aşılama çalışmasına katılmadı. Çetinkaya, hastanede çalışırken, 19 Nisan’da Covid-19’a yakalandı.

Çetinkaya, hastalığı 1 hafta karantinada kalarak hafif atlattı ve işinin başına geri döndü. Çetinkaya, yaklaşık 1 ay sonra 27 Mayıs gecesi nöbete kaldığı sırada kötüleşti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

PCR testi yaptıran ve sonucu olumlu çıkan Çetinkaya, ağır bakıma alındı. 7 gün ağır bakımda tedavi gören Çetinkaya, iş arkadaşlarının da takviyesi ile hastalığı tekrar yendi.

Çetinkaya, 1 ay ortayla 2 sefer kere hastalığı geçirdikten sonra yine Covid-19 ağır bakımındaki vazifesine döndü.

‘İKİNCİ HASTALIĞIM AĞIR SEYRETTİ’

Çiğdem Berfin Çetinkaya, Biontech aşısı yaptırmak istediği için birinci aşılamaya katılmadığını söyledi.

Daha sonra da hastalığa yakalandığını anlatan Çetinkaya, “Yoğun çalıştığımız devirde bağışıklığım düştüğü için ikinci defa olumlu oldum ama bu sefer ağır bakımda takip edildim. Hastalığım ağır seyretti. Kendi grup arkadaşlarım bu sefer bana ağır bakımda baktılar. 7 günlük bir ağır bakım sürecim oldu. Mekanik ventilatörde günde 4 kez beni izlediler. Rahat nefes alamıyordum. Ağır bakımda gördüğümüz hastalar geldi aklıma. Sabah konuştuğumuz hastaları akşam kaybettiğimiz oluyordu. Bir anda kötüleşiyorlar. Covid-19 bu türlü bir hastalık ve ben de o an kendimi güya o halde olacakmışım üzere hissettim. Aslında hastaneye yattığımda birinci 2 gün daima ağladım. Çok üzüldüm. Hiç düşünmüyordum orada yatacağımı. Daha güçlüyüm, zannediyordum lakin o yatakta yatmak çok farklı” diye konuştu.

‘AŞIMI OLMAK İSTİYORUM’

Hemşire Çetinkaya, arkadaşları ve hocalarının takviyesiyle güzelleştiğini ve tekrar işine döndüğünü belirterek, “Bir biçimde güzelleştim. Gün gün toparladım ve her geçen gün kendinizi yeterli hissettikçe de daha da keyifli oluyorsunuz ve daha kolay güzelleşiyorsunuz lakin birinci ağır bakıma girdiğimde benim için hakikaten çok berbattı ve o hastaların yerine kendimi koyduğumda ölecekmişim üzere hissettim. Artık antikorluyum ancak kurallar oluştuğunda aşımı olmak istiyorum” dedi. (DHA)

Yorum Yap